Jau 15 -tąjį kartą ornitologai organziuoja Kalėdinį paukščių stebėjimo maratoną

Jau 15 -tąjį kartą ornitologai organziuoja Kalėdinį paukščių stebėjimo maratoną
AA

Jau 15 -tąjį kartą Lietuvos ornitologų draugija, gruodžio 24 d. (00:00) - gruodžio 31 d. (24:00), organizuos Kalėdinį paukščių stebėjimo maratoną.

Šioje akcijoje kviečia dalyvauti visus – tiek patyrusius, tiek pradedančiuosius paukščių stebėtojus ar tiesiog žmones mylinčius paukščius. .

Panašaus pobūdžio renginiai Kalėdiniu laikotarpiu organizuojame visame pasaulyje.

Viena seniausių pasaulyje gamtos apsaugos organizacijų „Audubon“, šiais metais jau 122 kartą organizuoja Kalėdinį paukščių stebėjimo ir skaičiavimo renginį, pritraukiantį tiek tik retkarčiais paukščius stebinčius žmones, tiek ornitologus-mėgėjus ir ornitologus-profesionalus.

Dar 19 amžiaus pabaigoje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) buvo tradicija Kalėdiniu laikotarpiu sumedžioti kuo daugiau paukščių.

Visgi nuo 1900 metų, stiprėjant gamtos apsaugos organizacijoms, pradėtas organizuoti Kalėdinis paukščių stebėjimo renginys – užteko tik pateikti savo stebėtų paukščių sąrašą. Nors taip renkami duomenys gali atrodyti padriki ir nevertingi, tačiau JAV mokslininkai, remdamiesi šio renginio duomenimis, jau yra atspausdinę daugiau nei 200 mokslinių straipsnių.

Taigi kiekvienas, nors ir paprasto paukščio, stebėjimas yra labai vertingas.

Maratono taisyklės:

Skirtingos paukščių rūšys registruojamos nuo gruodžio 24 d. (00:00) iki gruodžio 31 d. (24:00).
Stebėjimų teritorija – savivaldybė, kurioje leisite dienas minėtu laikotarpiu. Prašome specialiai nevažinėti po atskiras savivaldybes ir laikytis ribojimų ir rekomendacijų https://sam.lrv.lt/lt/koronavirusas/informacija-visuomenei/ribojimai-ir-rekomendacijos
Varžybos vyksta individualiai. Nesibūriuojama.
Kiekvienas maratono dalyvis po maratono užpildo ir pateikia rezultatų anketos formą ir iki sausio 6 dienos siunčia el. paštu gediminas.petkus@birdlife.lt
Jei stebėjote įprastą tuo metų laiku paukščių rūšį, užtenka įrašo suvestinėje lentelėje. Jeigu stebėjimas įdomesnis ar neįprastas (vėlyva registracija, neįprastas žiemojimas, reta rūšis Lietuvoje ir pan.), tuomet surašykite visus jų stebėjimo atvejus. 
Jei stebėjote labai retą rūšį, prašome pateikti duomenis Lietuvos ornitofaunistinei komisijai (LOFK) el. paštu lofkmail@gmail.com. Tik po LOFK patvirtinimo, rūšis bus įskaityta.
Žuvę paukščiai nėra registruojami.

Reklama Ikona, uždaryti