Didieji Lietuvos miestai ruošiasi Kalėdoms: atskleisti eglučių puošybos planai

Didieji Lietuvos miestai ruošiasi Kalėdoms: atskleisti eglučių puošybos planai
AA

Nenumaldomai ryškėjant Kalėdų laukimo nuotaikoms, didieji Lietuvos miestai vienas po kito atskleidė, kaip planuoja puošti pagrindinį šventinį miesto akcentą – Kalėdinę eglutę, kokiomis pramogomis linksmins vietinius ir miesto svečius.

Nors Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus sprendimai išties skirtingi, šiais metais vyrauja nestandartinių pasirinkimų tematika.

Klaipėda šį kartą pokštaus, o gal demonstruos drąsą?

Klaipėdos kalėdinio laikotarpio nuotaikas šventiniame uostamiestyje puoselės vos 55 cm aukščio žaliaskarė.

klaipėdos eglutė 2021

Pasak, Klaipėdos miesto mero, toks pasirinkimas rodo, kad uostamiestis originaliai žiūri į tarsi įprastinius dalykus.

Pastaruosius penkerius metus stabilų kursą kalėdinės eglės pasirinkime laikiusi Klaipėda, šį kartą Teatro aikštėje įkurs muziejinę eglutę, kurią saugos sudėtinga, eglės formą atkartojanti konstrukcija.

Klaipėdos kalėdinė eglutė 2021

Iš metalo konstrukcijų pagamintas „Saugančių eglučių“ korpusas bus dekoruotas persipinančiais sidabriniais ir veidrodiniais trikampiais, kurie primins Klaipėdos kraštui būdingus fachverkinius motyvus.

Taravos Anikės fontane, mažos eglutės idėjai oponuos dideli kalėdiniai žaislai.

taravosn anike teatro aikste klaipeda 2021

Šiais metais uostamiestis sugrąžins gyvą įžiebimo renginį, kuriame klaipėdiečius sveikins ne vienas žinomas Klaipėdos atlikėjas, tarp jų – dainininkas ir grupės „El Fuego“ narys Rokas Spalinskas, solistė Beata Ignatavičiūtė, dainininkės Rasa Serra ir kiti.  Specialią programą rengia violončelistai grupė „Voiceless“. Žinoma, šventinio vakaro metu visus sveikins ir Kalėdų Senelis.

kalėdos klaipėdoje 2021

Įžiebimas: Gruodžio 11-ąją, 17 val., Klaipėdos Teatro aikštėje.

Viso šventinio laikotarpio metu, Teatro aikštėje savaitgaliais vyks jaukūs ir saugūs kalėdiniai koncertai. Šalia svarbiausių kalėdinių akcentų, Teatro aikštėje, veiks ir šventinis miestelis su kalėdinės mugės skoniais ir kvapais.

Stebuklingas rojaus sodas Kaune primins, kad iš tiesų rojus yra akimirka žemėje

Jau šventinėmis dekoracijomis miesto erdves pasipuošęs Kaunas sparčiai juda finišo tiesiosios link. Šįmet pagrindinė miesto eglė čia bus įžiebta jau kitą šeštadienį. Eglutės puošimu rūpinasi menininkė Jolanta Šmidtienė.

kaunas kaledos 2021 jolanta šmidtienė

„Šį kartą Kalėdų eglė bei Rotušės aikštė primins stebuklingą rojaus sodą. Idėja gimė netikėtai, galvojant apie šventės esmę – Kristaus gimimą, kuris pirmiausia asocijuojasi su pažadėtuoju sodu. Jis dažnai įsivaizduojamas kaip paslaptinga, spalvinga ir šilta oazė. Norėjosi žmonėms priminti, kad iš tiesų rojus yra akimirka žemėje, kuomet galime atsikvėpti, pajusti ramybę – lyg gulint pievoje vasarą ir stebint pro mus praskrendančius drugelius“, – pasakoja eglutės kūrėja.

kaunas kaledos 2021

Pagrindiniu šiltų Kalėdų simboliu taps įspūdingas skaičius įvairaus dydžio ryškiaspalvių drugelių – planuojama, kad jų bus virš 600. Erdvę papildys 14 aukštų, baltų smilgų pievelių. Tai ne tik papildoma atrakcija lankytojams, bet ir puiki vieta įsiamžinti asmenukėse. Aikštėje jau iškilo ir 10 naujų stiklinių kupolų. Dauguma jų skirti prekybai, o viename įsikurs vaikų edukacijų ir kūrybinių dirbtuvėlių erdvė bei Kalėdų senio rezidencija.

Kaunas atsisakė gyvo įžiebimo, renginys keliasi išskirtinai į televizijos ekranus.

Įžiebimas: Lapkričio 27 d. 17.30 val. per TV3

 

Vilnius save skelbs Kalėdų sostine

Vilnius jau ruošiasi šventiniam laikotarpiui – mieste kasdien įsižiebia vis daugiau spindinčių dekoracijų ir spalvingų puošmenų. Kalėdų laukimo nuotaika puošiasi parduotuvių, restoranų, įmonių, įstaigų vitrinos ir gatvės.

Visą kalėdinį laikotarpį iki pat Trijų Karalių Vilnius pavers šventiniu festivaliu, kurio metu mažiausiai 5 – 6 savaites išskirtinių šventinių renginių ir ypatinga nuotaika užkrečiančios atmosferos bus pilna ne tik įvairiose sostinės širdyje esančiose erdvėse, bet ir nuo centro nutolusiuose Vilniaus kampeliuose.

vilnius kaledos 2021

Sostinės žaliaskarė tradiciškai nušvis Katedros aikštėje. Gyvo renginio atsisakyta, įžiebimas vyks transliacijos metu.

Kaip ir kasmet itin laukiama ir intriguojanti Kalėdų eglės puošybos idėja tradiciškai nebus atskleista iki pat iškilmingo jos įžiebimo momento, kurį visi išvys TV ekranuose, jaukioje ir saugioje savo namų aplinkoje.

Pasivaikščioti po šventinę sostinę ir grožėtis įspūdinga žaliaskare bus galima iki pat 2022 m. sausio 9 d.

kalėdų miestelis vilnius 2021

Jau tradicija tapęs Kalėdų miestelis su savo vaišėmis ir šventine atmosfera šiais metais kitaip nei įprasta, įsikurs ne vienoje vietoje – jis lankytojų lauks įvairiuose Senamiesčio skveruose ir aikštėse:

Katedros a.,

Lukiškių a.,

Vinco Kudirkos a. ir

Odminių skvere.

ledo čiuožykla vilnius kalėdos

Baltojo tilto prieigose įsirengs ir šventinė čiuožykla. Čiuožyklos atidarymas planuojamas – lapkričio 27 d., šeštadienį. Jo metu pirmasis seansas vilniečiams bus nemokamas.

vilniaus ritušės eglutė kalėdos

Stilinga Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje nušvis 2021 m. gruodžio 4 d. ir Vilniui šventinę nuotaiką dovanos iki 2022 m. sausio 9 d.

3d pasaka vilnius kaledos 2021

Sostinė taip pat tęs savo ypatingą Kalėdų 3D pasakos tradiciją ir todėl šiais metais šv. Kalėdų vakarą Katedros aikštę užburs ir iki gruodžio 29 d. karaliaus „Kalėdų giesmė“.

15 min. trunkantis unikalus reginys ant didžiausiu Lietuvoje ekranu tapusios Vilniaus katedros didžiosios sienos bus rodomas keturis kartus per vakarą

Įžiebimas: lapkričio 27 d., šeštadienį, LRT transliacijos metu

šventinis traukinys klaipėda vilnius

Taip pat, "Klaipėda, aš su tavim" jau rašė, kad nuo lapkričio 27 dienos, kiekvieną penktadienį ir šeštadienį iki pat Naujųjų metų iš Klaipėdos išriedės po šventinį, išpuoštą bei kvepiantį Kalėdomis, traukinį.

Plačiau apie traukinį skaitykite čia

Reklama Ikona, uždaryti