Delfinariumas Kalėdoms paruošė staigmeną

Delfinariumas Kalėdoms paruošė staigmeną
AA
Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumas Kalėdoms paruošė staigmeną – jau nuo šio penktadienio, gruodžio 14 dienos, čia bus demonstruojama kalėdinė pasaka „Sniego karalienė“. Ją kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro artistais sukūrė režisierė Rūta Bunikytė. Šis spektaklis nukels mus į Hanso Kristiano Anderseno pasakų pasaulį. Šis spektaklis taip pat rodomas 19, 20, 21, 27, 28, 29 d. 12.00 ir 15.00 val.; gruodžio 18, 22 d. 12.00 val.
– Tai pasaka apie grožį, kuris žeidžia širdį ir apie meilę, kuri gydo sielą, – šypsosi režisierė. – Tai amžini dalykai ir prieš šventes taip pravartu prisiminti ir mažiems, ir dideliems.                      Spektaklis delfinariume – tai ne įprastas spektaklis teatro scenoje, kur lengva dainuoti ir šokti. Delfinariumas tampa iššūkiu kiekvienam režisieriui, nes čia dar be vandens stichijos reikia suvaldyti ir gyvūnus: čia gyvena 16 įvairaus amžiaus delfinų ir penki kaliforniniai jūrų liūtai, kurie taip pat turi savo vaidmenis šioje pasakoje.
– Sukūrėme muzikinę pasaką apie du jaunuolius, kurių draugystės ir meilės negali užšaldyti net pati Sniego karalienė, – pasakoja Rūta Bunikytė. – Vaikų sapnų sergėtojas atvers paslaptingą Hanso  Kristiano Anderseno knygą ir pasaka atgys. Atgys nepaprastoje šalyje, kur lyja ... fontanais, o ežere plaukioja ... delfinai. Šitame nuostabiame pasaulyje gyvena du draugai: Kajus ir Gerda. Vieną vakarą jie randa palėpėje seną knygą ir pradeda ją skaityti. Tačiau nekaltas vaikų pokštas užrūstina knygos heroję ir ji pagrobia Kajų. Tai labai graži, vieniša, rūsti ir šalta Sniego karalienė. Miesto gyventojus ši nelaimė sukrečia, jie susivienija ir išlydi Gerdą į kelionę pas Sniego karalienę.
Ar Gerdai pavyks surasti karalienę ledo šalyje, išgelbėti Kajų? O gal ši kelionė taps lemtinga, atitirpdys Sniego karalienės širdį ir atvers duris naujai pasakai? Visa tai sužinosite apsilankę spektaklyje.
Spektaklio metu skambės garsių miuziklų vaikams muzika, o jo herojus įkūnys Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai: Beata Ignatavičiūtė, Tadas Jakas, Rosana Štemanetian, Sapnų sergėtojo balsą įgarsino Karolis Makauskas
Įsijausti į pasakos siužetą padės  ne tik delfinai ir kaliforniniai jūrų liūtai, bet ir speciali ir be galo efektinga Vestos Obolevičiūtės sukurta vaizdo projekcija.  
Alfonso Mažūno nuotr. 
 
 
 
Ikona, uždaryti