Beveik pusšimtis jaunuolių praktikantų leisis į atvirą jūrą kartu su „The Tall Ships Races“ burlaiviais

Beveik pusšimtis jaunuolių praktikantų leisis į atvirą jūrą kartu su „The Tall Ships Races“ burlaiviais
AA

Baigėsi daugiau nei du mėnesius trukusi buriavimo praktikantų atranka burlaivių lenktynėms „The Tall Ships Races“. Tarp 90 gautų anketų, daugiausiai užsiregistravusių pretendentų - iš Klaipėdos, Vilniaus bei Kauno. Birželio 30-ąją, atsišvartuojant laivams, kartu su „The Tall Ships Races“ burlaiviais į nepamirštamą kelionę leisis 46 buriavimo praktikantai, kurių kelionė bus apmokėta Klaipėdos savivaldybės lėšomis.

tall ships races 2021 klaipėda

Atrinktiems jaunuoliams kelionė burlaiviu bus apmokėta Klaipėdos miesto savivaldybės lėšomis. Kadetai į sekantį lenktynių uostą iškeliaus šiais laivais: „Atyla“ (B klasė, Ispanija), „Morgenster“ (A klasė, Nyderlandai), „Brabander“ (B klasė, Lietuva), „Helena“ (C klasė, Suomija), „ST IV“ (C klasė, Estija), „Patricia“ (D klasė, Belgija). Vidutinė vieno praktikanto kelionės kaina – 700 eur.

Daugiau buriavimo praktikantų

Tapti buriavimo kadetu ir kartu su „The Tall Ships Races“ laivais leistis į nepamirštamą kelionę kvietusi buriavimo praktikantų atranka - baigta. Iki registracijos pabaigos, gegužės 1-osios, VšĮ „Klaipėdos šventės“ gavo 82 anketas, dar 8 anketos gautos terminui pasibaigus, todėl jos vertinamos nebuvo. Daugiausiai užsiregistravusių pretendentų iš Klaipėdos - 33, Vilniaus – 24, Kauno - 21. Viena anketa gauta iš Alborgo (Danija), po vieną ar kelias anketas gauta iš Jonavos, Alytaus, Palangos, Žiežmarių, Plungės.

Nors anot organizatorių, pirminis tikslas buvo išsiųsti 30 kadetų, sulaukus didelio susidomėjimo, palankiai įvykus deryboms su laivais ir įvertinus galimybes, įspūdingai kelionei jūra bus pakviesti net 46 praktikantai. Komisiją, kuri vertino gautas anketas ir motyvacinius laiškus, sudarė keturi asmenys: po vieną Klaipėdos miesto savivaldybės ir renginio koordinatoriaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ atstovą, kadetų atrankos specialistas bei kapitonas. 

„Labai džiugu, kad net ir šiuo metu, kada pasaulyje daug nežinios ir abejonių susijusių su pandemija, sulaukėme rekordinio susidomėjusių skaičiaus. Vertinant gautas anketas ir skaitant motyvacinius laiškus, kurie sudarė svarbią konkursinio balo dalį, buvo akivaizdu, kad dauguma jaunuolių yra ambicingi, žinantys ko nori, žengiantys kryptingu keliu, o svarbiausia – neabejingi buriavimui. Esu tikra, kad po savaitės atviroje jūroje, šie jauni žmonės visą gyvenimą liks ištikimi jai“, - sako projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Visi atrinkti praktikantai, pasirašydami sutartį, įsipareigos pateikti dokumentus apie gautą skiepą, persirgtos ligos patvirtinimą arba turėti privalomą 72 val.galiojantį PGR testą. 

Tai nepaprastas šansas – sako būsimi kadetai

Vertinant gautas anketas, pirmąsias 10 vietų užėmė kadetų mokyklos arba Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai, kuriems skirti papildomi balai. Visi atrinkti jaunuoliai jau informuoti.

Daugiausiai balų po pirmojo dešimtuko surinko jaunuolis iš Pasvalio.

„Tai viena smagiausių žinių pastaruoju metu. Labai noriu būti įgulos nariu, nes be galo patinka jūra. Prie šios meilės prisidėjo ir tai kad gyvenu toli nuo jos, o jūros pamatymas lygus kone šventei. Taip pat manau, kad buriavimas yra be galo ekstremalus iššūkis, o su kiekvienu iššūkiu noriu susidurti ir jį nugalėti. Tikiuosi, kad tai bus mano neužmirštamas nuotykis ir galbūt naujo hobio pradžia, - sako Justas Petrulis.

Kaip puikų šansą tobulinti buriavimo įgūdžius, šią kelionę įvardijo dar viena būsima kadetė Ona.

„Užsibrėžiau, kad labai noriu buriuoti ir šią anketą pamačiau kaip labai didelę galimybę. Tik šiais metais pradėjau mokytis buriuoti ir jau esu labai pakerėta šio sporto. Esu skautė, o artimiausiu metu planuoju tapti jūrų skaute. Galimybė leistis į šią kelionę reiškia, jog galėsiu pabandyti buriuoti kitokioje aplinkoje, prisisemti milžinišką bagažą patirties iš profesionalų ir, žinoma, gerai praleisti laiką tarp įdomių ir naujų žmonių. Girdėjau, kad jūros liga tėra mitas, todėl nebijau nieko“, - sako būsima buriavimo praktikantė, vilnietė Ona Akelė.

Visuomet didelę aistrą jautęs technikai, automobiliams ir laivams, klaipėdietis Algimantas Kaulius sako neabejojantis, jog tai gyvenimo šansas.

„Prieš kelerius metus lankiau kursus pramoginių laivų teisėms gauti, nes šeimoje turime katerį. Tik įgijęs teisę jį valdyti iškart supratau, jog man ši veikla labai patinka. Mėgstu vandenį, aktyvų laisvalaikį, todėl manau, kad buriavimas man taip pat būtų labai įdomi patirtis. Iš tiesų manau, jog galimybė pabandyti buriuoti, galėtų tapti dar vieno mano naujo pomėgio pradžia, juk vis dėlto esu klaipėdietis ir vanduo, jūra, laivai yra neatsiejama mūsų miesto, o kartu ir mūsų, kaip šio miesto gyventojų, dalis“, - sako Algimantas Kaulius.

Perduoti sukauptą buriavimo patirtį jauniems žmonėms, puoselėti jūrinę kultūrą – vienas svarbiausių „The Tall Ships Races“ organizatoriaus - Tarptautinės buriavimo mokymo organizacijos (Sail Training International) ir lenktynėse dalyvaujančių burlaivių tikslų.

 

Reklama Ikona, uždaryti