Artėja šeimų savaitgalis Klaipėdoje - edukacinė šventė, skanumynai, teatras ir Kakė Makė

Artėja šeimų savaitgalis Klaipėdoje - edukacinė šventė, skanumynai, teatras ir Kakė Makė
AA

Jau kitą savaitgalį Klaipėdoje vyks tradicinė šventė - „Šv. Martynas. Ir jo žąsys“. Šventiškame renginių ir pramogų sūkuryje ne tik linksmybės, bet ir galimybė pažinti krašto istoriją bei kultūrą, paragauti tradicinių valgių.

Šv Maryynas ir jo žąsys kalipeda

Mažuosius supažindins su senolių istorija

Vienas iš Šv. Martyno šventės funkcijų -  siekis edukuoti. Jos metu vaikai susipažins su Klaipėdos krašto istorija ir kultūra, šventės tradicijomis.

Visą savaitgalį, lapkričio 11 –14 dienomis, Klaipėdoje bus juntami senieji lietuvių papročiai (žąsies patiekalų valgymo tradicija) bei vokiškosios kultūros elementai (ekskursija su žibintais, Martyno meduolių skanavimas), susijungiantys į žaismingą, kupiną įspūdžių ir naujų patirčių šventę.

Ugdys fantaziją ir skleis gerumą

XXa. Vokietijoje Šv. Martyno diena tapo kasmetine vaikų švente.

„Tai šeimos šventė, kuri pietiniuose Vokietijos regionuose švenčiama labai masiškai. Vaikai patys gamina tradicinius žibintus, procesas ne tik džiugina, bet ir lavina kūrybiškumą bei fantaziją.

e balsio gimanzija kalipeda

Žibinto liepsna – dalinimosi gėriu ir šiluma simbolis, ji apšviečia. Perskrodusi tamsą, žibinto liepsna įžiebia viltį ir tikėjimą žmogaus gerumu“, - pasakoja Klaipėdos vokiečių bendruomenės atstovė Rasa  Müller.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras sutemus pakvies į išskirtinę ekskursiją su žibintais "Martyno legenda Klaipėdoje", kurios metu dalyviai su žibintais vaikščios po senamiestį, klausysis miesto istorijos bei skanaus Martyno meduolius. 

klaipeda ekskursija vakare

Šv. Martyno gerus darbus iki šiol mena legendos. Skleisti gerumą lapkričio 13 d. pakvies ir Klaipėdos E. Balsio gimnazijos mokiniai, kurie 10 val. prie Klaipėdos Lėlių teatro praeivius vaišins savo keptais keksiukais ir taip rinks pinigėlius dailės priemonėms pabėgėlių vaikučiams nupirkti.

e balsio gimnazija klaipeda

Veiklos bus tiek daug, kad prireiks viso savaitgalio

Paskutinėje rudens šventėje netrūks įspūdžių.

Bus galima sudalyvauti elektroninės knygos „Mažosios Lietuvos vaikų dainos" pristatyme, pamatyti Klaipėdos Lėlių teatro spektaklį „Be galo, be krašto“.

mažosios lietuvių vaikų dainos elektroninė knyga

Apsilankyti Klaipėdos Zoologijos sode

klaipeda zoo

Ar persikelti į Lietuvos jūrų muziejų žaismingam delfinų pasirodymui ir tunelinio akvariumo potyriams.

Lietuvos jūrų muziejus

delfinariumas klaipeda

Uostamiestyje tuo metu lankysis ir mažiesiems puikiai pažįstama viešnia – Kakė Makė su spektakliu „Kakė Makė ir atversta knyga“.

kake make

Viso savaitgalio metu net 14 Klaipėdos kavinių ir restoranų gamins įvairius žąsienos patiekalus bei Martyno meduoliais skanintus desertus. Net keturias dienas pietums ar vakarienei geriausi Klaipėdos šefai kurs išskirtinius, tik šiai šventei skirtus patiekalus su žąsiena - nuo tradicinio formato žąsienos iki mėsainių ir sriubos.

martyno diena klaipeda

martyno diena klaipeda

O saldžiai akimirkai siūlys paskanauti Martyno meduoliais skanintų desertų ar karšto meduoliais kvepiančio kokteilio.

martyno diena klaipeda

Tai bus tikras šventinis šeimos savaitgalis.

Organizatoriai kviečia jungtis į šventinę bendruomenę.

Tai puiki proga kolektyviai praturtinti savo kasdienybę, suteikti savaitgaliui iškilmingumo ir prisiminti krašto istoriją.

 

Su pilna programa, restoranų ir viešbučių šventiniais pasiūlymais galite išsamiau susipažinti čia.

 

Renginio organizatorius - VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras, partneriai - Klaipėdos m. savivaldybė, Klaipėdos m. savivaldybės etnokultūros centras.

Reklama Ikona, uždaryti