Artėja Kalėdų eglučių kiemelio Klaipėdoje įžiebimo šventė

Artėja Kalėdų eglučių kiemelio Klaipėdoje įžiebimo šventė
AA

Gruodžio 9 d. 18 val. nušvis aštuntą kartą uostamiesčio bendruomenes sutelksiantis Kalėdų eglučių kiemelis. Registruoti savo kurtus medelius dar galima iki lapkričio 28 d. Įžiebimo šventę Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kieme pristatys muzikuojantys aktoriai Gytis ir Evelina Šimelioniai.

O 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vaikai bus pakviesti į klounų teatro studijos „Dulidu“ spektaklį „Nojaus laivas“. Jame vaizdingai, įdomiai papasakota Šventajame Rašte, Pradžios knygoje, aprašyta Didžiojo tvano ir Nojaus išsigelbėjimo istorija.

„Paskubėkite tapti bendruomeniškos, ekologiškos ir jaukios Klaipėdos tradicijos dalimi. Kuo daugiau kiemelyje bus eglučių, tuo labiau švytėsime ir skleisime pakilią šventinę nuotaiką“, – ragino Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kultūros programų vadovė Daiva Nakrošienė.

Anot jos, telkianti, daininga, ir jauki kiemelio įžiebimo šventė taps prasminga įžanga į šventinį laikotarpį uostamiestyje.

„Ieškokime prasmės ne daiktuose, o tradicijose, būkime vieni su kitais. Kūrybinis eglutės kūrimo procesas – puiki proga susiburti įmonės darbuotojams ar bendruomenių nariams“, – sakė D. Nakrošienė.

Kalėdines eglutes, kaip ir ankstesniais metais, kviečiami kurti bibliotekos partneriai, verslo įstaigos, bendruomenės, mokyklos, įvairios kitos organizacijos. Ir šį kartą tariama ne putplasčiui bei kitoms su žaliomis idėjomis nederančioms medžiagoms, raginama naudoti antrines žaliavas.

Akcijai, paspaudus nuorodą https://preview.mailerlite.com/e8t6q0, reikėtų registruotis iki lapkričio 28 d. (imtinai).

Už gražiausias eglutės bus galima balsuoti nuo gruodžio 9 iki sausio 7 d. Eglutės į kiemelį galima atvežti nuo gruodžio 7 iki 8 d. Eglučių kiemelio nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti sausio 14 d. 12 val.

Kalėdų eglučių kiemelis – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos projekto „Atsakinga partnerystė: EKO šventės“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Ikona, uždaryti