Trečiadienį startuos Klaipėdos koncertų salės vasariškas koncertų ciklas

Trečiadienį startuos Klaipėdos koncertų salės vasariškas koncertų ciklas
AA

Paskutiniai 18-ojo Klaipėdos koncertų salės sezono koncertai persikels į parko estradą, esančią šalia Koncertų salės. Birželio 29–rugpjūčio 4 dienomis vyks vasariškas koncertų ciklas, kuriame skambės dešimt išskirtinių koncertinių programų. Atlikėjai pristatys klasikinius kūrinius, juos papildydami šiuolaikiniais sąskambiais, džiazo bei roko elementais. Net dvi programos bus skirtos šeimoms su vaikais. Susipažinkite su platesne renginių programa.

Pirmame Vasaros koncertų ciklo renginyje birželio 29-osios vakarą kompozitorius ir dainininkas Giedrius Nakas atliks programą „Sapnas, kurį pamiršau“. Kartu su grupe atlikėjas pristatys ir to paties pavadinimo džiazo albumą. Pasak G. Nako, „pavadinimo reikšmė gali būti suprantama kaip sapnas, kurio vos prabudus nebeatsimename, tik jaučiame, kad sapnavom kažką ypatingo ir įspūdingo. Arba svajonė, kurios siekėm, bet dabar ją pamiršom, apleidom arba esam priversti ją pamiršti“. Albumo „Sapnas, kurį pamiršau“ muzika balansuoja tarp džiazo, klasikos, roko bei filmų muzikos ribų, taip sukuriant įtraukiančią atmosferą, išlaikant gyvumą, natūralumą.

Vasaros koncertų cikle pirmą kartą skambės opera. Liepos 2-ąją Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) projekte klausytojai išvys ir išgirs italų vėlyvojo baroko kompozitoriaus Giovanni Battista Pergolesi komišką operą „Tarnaitė ponia“.  Tai – unikalus projektas, nes spektaklio scena bus specialiai įrengta vilkiko puspriekabėje. Operoje pagrindinius vaidmenis atliks Monika Pleškytė (sopranas), Liudas Mikalauskas (bosas) ir Lukas Ignatavičius (aktorius). Siužetas sukasi apie namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai apgaudinėjančią savo poną, tad spektaklis sukelia ne vieną juoko bangą. Operos „ant ratų“ solistė M. Pleškytė pasakoja: „Mano herojė Serpina pasistengs klausytojus įtikinti, kad mes, moterys, pačios esame savo likimo audėjos. Jei santykiai nesiklosto taip, kaip norėtųsi, visada galima pasitelkti fantaziją, apsukrumą ir nekaltas moteriškas gudrybes.“

Liepos 5-osios vakarą parko estradoje po atviru dangumi klausytojai turės galimybę paskutinį kartą šį sezoną paklausyti Klaipėdos choro „Aukuras” miuziklų programos. Koncerte skambės Andrew Lloydo Webberio, Leonardo Bernsteino, George‘o Gershwino ir kitų žymių kompozitorių kūriniai. Su choru „Aukuras”, Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetu bei instrumentine grupe programą kartu rengs Derekas Barnesas iš Jungtinės Karalystės. Tai pasaulinio lygio miuziklo žanro specialistas, dirigentas, kompozitorius, vokalo pedagogas ir dainininkas. Miuziklų vakaras publikai žada neužmirštamas emocijas.

Mažųjų klausytojų itin pamėgta edukacinė programa „Ritmo žaidimai III“ sugrįš liepos 13-ąją. Koncerte susijungs dvi meno rūšys – muzika ir teatras. Aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Simonas Lunevičius bei perkusinininkė Ingrida Spalinskaitė–Kurienė suteiks programai žaismingumo. Atlikėjai vaikus supažindins su mušamaisiais instrumentais, atskleis ryškiausias jų savybes. Mažieji klausytojai turės galimybę aktyviai dalyvauti renginyje ir patys išbandyti muzikos instrumentus.

Liepos 14-osios vakarą klausytojus pasitiks intriguojantis postmodernistinis projektas „Vivaldi roko stiliumi“. Populiarusis A. Vivaldi koncertų ciklas „Metų laikai“ suskambės roko stiliumi ir persipins su novatoriškomis gitaristo bei kompozitoriaus Tomo Varnagirio kompozicijomis. Parko estrados scenoje klausytojai išgirs paskutinį kartą šį sezoną Klaipėdos kamerinį orkestrą, kuris pasiryžo drąsiam eksperimentui groti kartu su roko grupe. Programai diriguos Vytautas Lukočius, kuris taip pat yra atviras netikėčiausioms meninėms idėjoms. V. Lukočius koncerte ne tik diriguos, bet ir gros klavišiniais.

Talentingojo italo kompozitoriaus Ludovico Einaudi ir kitų minimalistinio stiliaus autorių kūrinius liepos 21-ąją skambins pianistė Ieva Dūdaitė. Apie būsimos programos pasirinkimą pianistė sako: „Man L. Einaudi – šių laikų grynuolis. Jis nesiekia pompastikos, specialių efektų ar šou. Būtent dėl to įtraukiau jį į savo repertuarą. Atliksiu kūrinius iš kompozitoriaus sukurtų garso takelių filmams „Neliečiamieji“, „Daktaras Živago“ bei keletą kitų šedevrų. Beje, Einaudi įkvėpė mane pačią pradėti kurti muziką.“

Liepos 22-osios vakarą „Vasaros baladžių“ programoje Klaipėdos brass kvintetas muzikuos kartu su klaipėdiečiais solistais – sopranu Beata Ignatavičiūte ir baritonu Mindaugu Rojumi. „Baladžių programoje skambės svajingi lietuvių autorių kūriniai, meditacijai ir atsipalaidavimui nuteikianti instrumentinė muzika. Be to, publikai pateiksime ir siurprizą. “, - užsimeena Klaipėdos brass kvinteto meno vadovas Sigitas Petrulis.

Teatralizuotas koncertas „Lietaus nykštukai“ kvies atvykti šeimas liepos 27-ąją. Programos idėjos autoriai, muzikos kūrėjai ir atlikėjai yra Evelina ir Gytis Šimelioniai. Pasak E. Šimelionės, „teatralizuotame koncerte „Lietaus nykštukai“ vaikai susipažins su dviem mažais herojais, kurie dideliame miško labirinte neberanda kelio namo. Susidūrę su įvairiais nuotykiais ir sunkumais jie prašys vaikų pagalbos atrasti savo tikrąjį kelią ir daugiau nebeklaidžioti ten, kur akys veda. Tačiau netikėtai sutiktas vilkas arba popierinis kapitonas juos nuplukdins visai kitur, negu jie planavo.“ V. Palčinskaitės eilės nukels į pasaką, kur savo teisingo kelio aktoriai ieškos kartu su mažaisiais klausytojais.

Liepos 28-osios vakarą koncertinėje programoje „Didmiesčio peizažai“ latvių saksofonų kvartetas „Atomos“ ir perkusininkas Ernestas Mèdinis kvies mėgautis džiazo muzikos ritmais. Kartu su atlikėjais klausytojai taip pat leisis į muzikinę kelionę po Amerikos bei Europos didmiesčius. Koncerte skambės pasaulinio garso JAV kompozitorių Charlieso Parkerio, Charleso Minguso, Dizzy Gillespie ir kitų, Jungtinės Karalystės kūrėjo Mike‘o Mowerio kūrinių aranžuotės. Kaip atsvara miesto triukšmui ir skubėjimui suskambės Latvijos džiazas. Jam atstovaus saksofonų kvarteto „Atomos“ atlikėjas Robertas Martini su kūriniu „Doubt“.

Rugpjūčio 4-ąją baigiamajame Vasaros koncertų ciklo renginyje kolektyvas „Cello club“ pristatys išskirtinę programą. Joje skambės klasikos, minimalizmo, šiuolaikinės akademinės muzikos kūriniai, džiazo muzikos aranžuotės penkioms violončelėms. Savo koncertinėse programose „Cello Club“ atlieka kūrinius, pasitelkdami humorą ir naikindami ribas tarp rimtojo meno ir pramogos.

Visi koncertai vyks parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės, o esant lietingam orui - persikels į salės vidų.

Reklama Ikona, uždaryti