Grįžti į naujienas

Sausio 13-oji klaipėdiečių akimis: MLIM atidarė virtualią parodą

#Kultūra
Sausio 13-oji klaipėdiečių akimis: MLIM atidarė virtualią parodą
Data
2021-01-12
Autorius
MLIM
Kategorija
Kultūra
Žymos
KLAIPĖDA | SAUSIO 13 RENGINIAI | SAUSIO 13 KLAIPĖDOJE
Dalintis
Facebook | El.paštu

Lietuvai minint Sausio 13-osios įvykių 30-metį, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus parengė bei muziejaus internetinėje svetainėje pristato parodą - „1991-ųjų sausis. Nepriklausomybė ir jos gynėjai“.

Šiuo metu dėl šalyje susiklosčiusios situacijos kol kas parodą galima apžiūrėti tik virtualiai, bet muziejaus atstovai tikisi jau netrukus ekspoziciją perkelti ir į idealiai tam tinkamą vietą – prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“.

Šia paroda Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kviečia pagerbti žuvusiuosius, prisiminti tragišką sausio 12–13 naktį, kuomet net oras buvo tarsi įelektrintas. "Nerasime kaimo, miesto ar miestelio, kur tąkart nesibūriavo žmonės, nedegė šviesa languose, neveikė radijas ar vis dar nenutildytas televizorius. Tai vyko visur ir palietė daugybę geros valios žmonių, nepaisant to, kad didžiausi išbandymai apginti laisvę, kovo 11-osios Nepriklausomybę teko Vilniui. Kruvina naktis sostinėje mūsų šalį dar labiau suvienijo, bet be tvirto žodžio, vyksmo Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, mažesniuose miestuose ir miesteliuose beginklė Lietuva nebūtų buvusi tokia galinga", - rašo MLIM.

"Mes, klaipėdiečiai, didžiuojamės savo laikysena, veiksmais lemtingomis sausio dienomis. Vertiname ir reiškiame pagarbą mūsų miesto svarbiausių objektų gynybą organizavusiems žmonėms, esame dėkingi visiems, kurie tąnakt užvėrę namų duris rinkosi prie savivaldybės ir pašto Liepų gatvėje, prie miesto Tarybos pastato Vilties gatvėje ar Girulių televizijos bokšto. Tai buvo mūsų stiprybė, jėga, sustabdžiusi tankus, kurie taip ir nepajudėjo iš anuometinio karinio miestelio" , - rašoma pranešime.

Virtualią parodą rasite čia