Rugpjūtį jau antrą kartą vyks Vilhelmo teatrų festivalis

Rugpjūtį jau antrą kartą vyks Vilhelmo teatrų festivalis
AA

Rugpjūčio 5 d. jau antrą kartą vyks Vilhelmo teatrų festivalis. Šį kartą dėmesys – pačiam Karaliaus Vilhelmo kanalui. Žiūrovai bus kviečiami pažinti kanalo istoriją ir jį supančią gamtą per meninį vyksmą plaukiant laivais. Šiemet festivalio organizatoriai kviečia stabtelėti ir patirti nenutrūkstančią visa ko kaitą ir tėkmę.

Dar XIX a. pabaigoje vykusios Prūsijos karaliaus Fridricho Vilhelmo I garbei pavadinto kanalo statybos truko dešimtmetį. Net 25–27 kilometrų ilgio, 28–30 metrų pločio kanalą kasė vietos gyventojai, o paskutiniaisiais metais, siekiant paspartinti kasimo darbus, buvo atsiųsti ir prancūzų karo belaisviai. Kanalu norėta apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose, be to, palengvinti susisiekimą. Aukso gysla, prasidedanti prie Lankupių kaimo, pasibaigianti Klaipėdos uosto Malkų įlankoje, daugeliui tapo vieta, kurioje galima gauti darbą, kitiems – didesnį pelną. Greta to liudijanti ir apie sunkiomis darbo sąlygomis rankomis kanalą kasusių prancūzų belaisvių žūtis. Šiuo metu kanalas – sparčiai populiarėjanti vandens turizmo trasa, pramoginės žvejybos vieta. Vilhelmo teatrų festivalyje žmonės pirmą kartą bus kviečiami pažinti kanalą per meninę prizmę. Kanalo krantuose ir aplink kanalą esančiose vietose vyksiantys trupių, menininkų pasirodymai susijungs į vieną bendrą meninį vyksmą „Tėkmės“.

Esame nenutrūkstančių pasaulio ciklų, vyksmo ir kismo dalininkai. Nėra taip, kad bent akimirkai kas nors nevyktų. Bėgdami ir skubėdami gyvenimo paviršiais, buityje ir rūpesčiuose jaučiamės ir patys daug veikiantys, tačiau neretai anksčiau ar vėliau pasiveja beprasmybės jausmas. Rodos, visko tiek daug, bet taip tuščia. Bandome pildyti tuštumas atsitiktiniais daiktais, darbais, žmonėmis, ilgainiui vis aistringiau apsimesdami, kad tai – tik turinio neturinti forma. Dengiamės iliuzijomis, ignoruodami, kad ilgimės tikrumo. Gamta niekada nemeluoja. Niekada neapsimetinėja. Ji visada tikra. Žvelgdami į vandenį, sustabdę save akimirkoje, turime dovaną prisijungti prie to, kas tikra. Vandens judėjimas, tėkmė, primena mums gyvenimo esmę ir kaitą. Esame už mus didesnėje begalinėje tėkmėje, jungiančioje mus su viskuo, ką galime suvokti, ir kas yra už mūsų pažinimo ribų. Jungia mus su dabartimi ir amžinybe. Su tuo, ką regime, ir ką galime tik pajusti. Jungia mus su daugybe pasaulio tėkmių – įvairiais sluoksniais, įvairiais lygmenimis, pavidalais, formomis. Mumyse yra lašas pasaulio upės ir mes esame lašas pasaulio upėje. Esame vienis. Šiemet festivalio organizatoriai kviečia žiūrovus stabtelėti ir vėl prisijungti prie to, kas tikra, pajusti ir tapti nenutrūkstančio, gydančio, priimančio tekėjimo dalimi.

Vilhelmo teatrų festivalio organizatorius – Priekulės kultūros centras, renginio režisierius – Donatas Savickis, dramaturgė – Virginija Rimkaitė. Festivalyje žiūrovai išvys Agnės Jablonskytės ir Aušros Bakanaitės kurtas dekoracijas. Kanalu plaukiantys žiūrovai krantuose matys šokio teatro „Judesio erdvė“, teatro „Artyn“, šiuolaikinio šokio menininkių Dovilės Binkauskaitės ir Ingos Kuznecovos, „Apeirono“ teatro, Priekulės Ernsto Vicherto teatro pasirodymus, Beno Šarkos, Kristinos Švenčionytės ir Artūro Ustinovo performansus, girdės Donato Bielkausko ir Larion Dyakov muziką bei Ievos Pakštytės atliekamą dainą pagal Virginijos Rimkaitės tekstus.

Dalyvavimas festivalyje nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija. Registracija vyksta nuo liepos 26 d., registracijos nuorodos ieškokite Priekulės kultūros centro „Facebook“ paskyroje ir interneto svetainėje.

Organizacinė komanda ir savanoriai visus užsiregistravusius žiūrovus pasitiks Priekulėje, prie Priekulės kultūros centro, seanso trukmė 3 val. (seansai: I – 13.00 – 16.00 val., II – 15.00 – 18.00 val., III – 17.00 – 20.00 val., IV – 19.00 – 22.00 val.). Į festivalio vietą žiūrovai vyks autobusais, kanalu plauks laivais, visu sausumos ir vandens transportu pasirūpins kultūros centras. Būtina pasirūpinti galvos apdangalu ir geriamu vandeniu.

Ikona, uždaryti