Pretendentai atstovauti Lietuvai 2021-ųjų „Eurovizijoje“ nuo šiandien jau gali teikti paraiškas dalyvauti atrankose

Pretendentai atstovauti Lietuvai 2021-ųjų „Eurovizijoje“ nuo šiandien jau gali teikti paraiškas dalyvauti atrankose
AA

Pretendentai atstovauti Lietuvai 2021-ųjų „Eurovizijoje“ nuo šiandien jau gali teikti paraiškas dalyvauti LRT rengiamoje nacionalinėje atrankoje. Dainų autorių ar atlikėjų paraiškų LRT laukiama iki gruodžio 14 d. Atrankai pateiktas kūrinys turi būti iki 2020 m. rugsėjo 1 d. niekur neskambėjęs ir ne ilgesnis kaip 3 min. Visas atrankos taisykles ir paraiškų formas galima rasti čia.

„Pernai įgyvendinti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos pokyčiai pasiteisino, todėl šių metų atrankos taisyklėse kardinalių naujovių nebus, išskyrus aplinkybes, susijusias su pandemija“, – sakė Gytis Oganauskas, LRT generalinės direktorės pavaduotojas.

Atranka, kaip ir pernai, nebus ilgesnė negu 6 laidos, kad į eterį patektų kruopščiai atrinkti, profesionaliai pateikti kūriniai. Priklausomai nuo atrinktų dalyvių skaičiaus, laidų gali būti ir mažiau. Visi etapai bus stebimi audito bendrovės. Atlikėjai ar grupės gali pasirodyti tik su vienu kūriniu. Pernai išbandytas komisijos darbas bus tęsiamas ir šiemet: ji atranką stebės kitoje, ne atrankos, studijoje: taip, kaip būna per tarptautinį „Eurovizijos“ dainų konkursą. Komisijos nariai pasirašys nešališkumo deklaraciją.

Žiūrovų balsavimo rezultatai rodomi tik kiekvieno atrankos koncerto pabaigoje. Per atrankos procesą už žiūrovų balsavimą LRT gauti pinigai kartu su kita visuomeninio transliuotojo finansine parama bus skiriami atrankos nugalėtojo pasirodymui tobulinti: scenos efektams, režisūrai, vokalo pamokoms, kostiumui ir pan.

 Kaip ir pernai, atrankos procesą prižiūrės Gyčio Oganausko vadovaujama darbo grupė. Prie jos šiemet prisijungia ir Vytautas Bikus, kurio kurtos dainos yra ne kartą skambėjusios didžiojoje „Eurovizijoje“. Darbo grupės sudėtyje taip pat: Audrius Giržadas, LRT televizijos programų departamento vyriausiasis prodiuseris; Ramūnas Zilnys, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius; Darius Užkuraitis, LRT Muzikos redakcijos vyresnysis redaktorius; Giedrius Masalskis,  LRT Radijo programų departamento vadovas; Rūta Putnikienė, LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento vadovė; Justina Sokolovskė, LRT Komunikacijos ir rinkodaros departamento projektų vadovė; Povilas Varvuolis, televizijos režisierius.

 Ši darbo grupė iki gruodžio 23 d. atrinks dalyvius į nacionalinę „Eurovizijos“ atranką ir informuos dalyvius. Pirmoji laida pasirodys sausio 16 d.

2020 m. nacionalinės atrankos laimėtojai „The Roop“ su nauja daina LRT sprendimu automatiškai patektų į 2021 m. atrankos finalą. Jie taip pat turėtų teisę pasirodyti po vieną kartą visuose atrankos etapuose.

Didžioji „Eurovizija“ kitąmet tikrai įvyks, tai yra patvirtinusi ją organizuojanti Europos transliuotojų sąjunga EBU. Numatyti keli galimi jos scenarijai, – kuris bus pasirinktas, priklausys nuo tuometinės epidemiologinės situacijos.

Kad galėtų atsakyti į visus kylančius klausimus bei išgirstų atlikėjų, jų prodiuserių, dainų kūrėjų lūkesčius, LRT organizuoja virtualų susitikimą su muzikos prodiuseriais lapkričio 5 d. 10 val. Norinčius dalyvauti maloniai kviečiame registruotis nuorodoje čia.