Pianistas Gintaras Januševičius pristatys fortepijoninę misteriją, įkvėptą Venecijos legendų ir vaizdų

Pianistas Gintaras Januševičius pristatys fortepijoninę misteriją, įkvėptą Venecijos legendų ir vaizdų
AA

Rečitaliais su įtraukiančiomis istorijomis ir teatrališkais elementais garsėjantis pianistas Gintaras Januševičius uostamiestyje pristatys naujausią programą. Koncerte „Venecijos pirklio istorijose“ skambėskompozicijos, sukurtos nuo XVII amžiaus iki šių dienų. G. Januševičius klausytojus į koncertą Klaipėdos koncertų salėje (KKS) kvies spalio 21 d. 18.30 val.

Vokietijoje gyvenantis ir visame pasaulyje koncertuojantis menininkas yra konkursų laureatas, tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso prizininkas G. Januševičius savo programas pristatė Niujorke, Rio de Žaneire, Šenženyje, taip pat daugelyje Europos sostinių. Jis skambino su daugiau nei 30 orkestrų.

Būsimame koncerte G. Januševičius uostamiesčio publikai pristatys paties sukurtą žanrą – fortepijoninę misteriją. Tai – trejus metus ruošta programa, kurią sukurti įkvėpė bažnyčių varpų polifonija, Murano stiklo mozaikos, šilko kvapas, gondolierių dainos, bei legendinės asmenybės – grafas Kazanova, dailininkas Tiziano Vecelli, kompozitorius Antonio Vivaldi bei daugelis kitų. „Venecijos pirklio istorijose“ skambės A. Vivaldi, J. S. Bacho, F. Chopino bei kitų autorių opusai. Skambės ir specialiai šiai programai sukurtas G. Januševičiaus mamos, kompozitorės Nailios Galiamovos, kūrinys „Vitražų fantazija“. Tikslią programą atlikėjas laiko paslaptyje iki paskutinės koncerto dienos. „Noriu, kad klausytojai neturėtų kūrinių favoritų, o į programą žiūrėtų kaip į vientisą fantaziją. Kūrinius savo programoms parenku taip, kaip režisieriai savo filmams renkasi aktorius – kiekvienam kūriniui kontekste tenka tam tikra rolė ir dažnai ji – kiek kitokia, nei įprasta klausytojams“, – užsimena pianistas.

G. Januševičius kvies į fortepijoninę misteriją KKS spalio 21 d. 18.30 val.

Ikona, uždaryti