Paskutinį rugpjūčio savaitgalį - MEMEL FEST trumpo metro teatro-kino festivalis

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį - MEMEL FEST trumpo metro teatro-kino festivalis
AA

Rugpjūčio 26-27 d., Klaipėdoje vyks unikalaus formato menų festivalis, kuris pakvies į trumpo metro naktį.

Rugpjūčio 26 d. 21:30, 10 Tiltų kieme (Bažnyčių g. 6) vyks iki šiol mažai kam pažįstamas trumpo metro teatras, o rugpjūčio 27 d., 18:00, jis vyks Klaipėdos kultūros fabrike.

Klaipėdoje vyks unikalaus formato menų festivalis

Kas tas MEMEL FEST? Kas tas „trumpas metras“, kaip gi teatras gali būti „trumpo metro“? – klausia besidomintys šiuo festivaliu, o mes atsakome – ateikite ir pamatykite patys. Tačiau besidomintiems visuomet mielai sakome, kad MEMEL FEST pavadinimas nurodo, jog daugiausiai dėmesio skiriame Klaipėdai, o trumpas metras, tai išieškota forma, kaip žiūrovui, per labai trumpą laiką, pateikti ir pristatyti daugybę teatro ir kino kūrinių. Festivalis vyksta jau trečius metus iš eilės, sukviesdamas įdomiausius teatro ir kino kūrėjus iš Klaipėdos ir visos Lietuvos. Šiais metais festivalio programa kaip niekad plati. Kviečiame su ja susipažinti iš arčiau.

memel fest teatras

Kino naktyje dalyvaus net šeši trumpo metro filmų kūrėjai. Turėsime galimybę išvysti jų darbus:

Alternatyvaus kino kryptį pristatys režisierius Šarūnas Jonkus iš Telšių. Klaipėdiečių kino studija „Subkinas“, su režisieriumi Sergej Bezuglov priešakyje, pateiks du šios kino studjos trumpo metro filmus: „Seserys“ (režisierius Sergej Bezuglov) ir daugiau nei penkias meno rūšis į vieną apjungęs filmas „Meno simbiozė“ (režisieriai Sergej Bezuglov ir Marta Vendland). Trumpo metro kino naktyje apsilankys ir Vilniaus trumpųjų filmų festivalis, atveždamas net du filmus, tai Karolinos Nadzeikaitės „Ammu“ ir Sidabrinės gervės nominantės Kamilės Milašiūtės filmas „Laukais“. Vakaro pabaigoje mus džiugins ko gero ryškiausias trumpo metro kino kūrėjas Lietuvoje, nuraškęs daugybę kino laurų visoje Europoje – Saulius Baradinskas. Išvysime du šio režisieriaus filmus: „Golden minutes“ ir Sidabrinės gervės laimėtoją, filmą „Techno, mama“. Po šios nepaprastos kino nakties kviesime žiūrovus pabendrauti su kino režisieriais, užduoti jiems klausimus ir tiesiog mėgautis aukščiausios prabos kinu.

Pakylėti trumpo metro kino nakties atradimų – rugpjūčio 27 d., 18:00, Klaipėdos kultūros fabrike kviesime nerti į Lietuvoje visai naują kryptį - trumpo metro teatrą. Čia savo trumpo metro spektaklius pristatys patys drąsiausi teatrai iš Klaipėdos, Kretingos ir Telšių.

Supažindiname jus su jų darbais, kuriuos matysite festivalyje:

Pirmieji teatro festivalį atidarys šviesų ir šešėlių teatras „Degančios Žirafos“, kurie pristatys trumpo metro spektaklį, pagal Salvadoro Dali paveiklus „Antropomorfinis kabinetas“, išskirtinės muzikos kompozitorius Yosi Horikawa. Ko gero vienintelis toks šviesų ir šešėlių teatras Klaipėdoje. Teatro įkūrėja jaunosios kartos režisierė, Agnė Aleksiejūnaitė-Puslienė. Po šio siurealistinio sapno į sceną žengs Klaipėdos Žydų bendruomenės teatras „Šatil“ ir trumpasis spektaklis „Mes – astronoutai“, režisierius Nerijus Gedminas, pjesės autorė Asia Kotliar. Šis teatras kuria išties nepaprastus spektaklius, kupinus gelmės, tikrumo ir nepaprastos atmosferos, kurią įmanoma pajausti tik gyvai stebint jų pasirodymus. Tretieji pasirodys festivalio organizatoriai su Martos Vendland režisuotu trumpo metro spektakliu-eskizu „Žaislai“, pagal Dalios Urnevičiūtės pjesę „Tėvuko žaislai“, čia skambės nepaprastai graži Leonard Cohen, Caetano Veloso ir Engelbert Humperdinck muzika, o pats spektaklis įtrauks į sunkiai perprantamą, bet įtraukiantį šachmatų žaidimą. Toliau scenoje išvysime Egidijaus Radžiaus teatro, režisieriaus Nerijaus Gedmino spektaklį „Nepaprasti Julės ir Natašos nuotykiai“, mes tik galime sakyti, ak, ateikite pamatyti, nepaprasto pasirodymo, kur per patį trumpiausią įmanomą laiką sukuriami sudėtingiausi techniniai šviesų sprendimai. Po šio spektaklio – Telšių Žemaitės dramos teatras ir režisierės Laimutės Pocevičienės sukurtas spektaklis, pagal lietuvių taip mylimo poeto Vytauto Mačernio eiles „Karūna poetui“. Gražu, tyra, gyva ir tikra, abejingų nepaliksime! Na, o festivalio pabaigoje klaipėdiečių mylimas šokio teatras „Judesio erdvė“. Šis teatras parodys net du trumpo metro šokio spektaklius, ištraukas iš spektaklių „DÈBUT“ režisierė Elinga Serapinaitė ir „Gyvenimas Juodoje“ režisierė Laura Garaščenko. Grakštūs šokėjų judesiai, lydimi gyvos violončelės muzikos, kurią atliks Tomas Mikalauskas, žadą atimantys choreografiniai sprendimai ir lengvi it drugelių sparnai kostiumai – net dviejuose trumpo metro šokio spektakliuose. Ir visa tai jūsų laukia per vieną vakarą, vieną trumpo metro teatro vakarą, rugpjūčio 27 d., Klaipėdos kultūros fabrike, nuo 18 iki 21 val. Sunku patikėti, tiesa? Bet tai tiesa, ir tai tikrai įvyks!

Festivalį uždarys poetas, bardas, dramaturgas ir aktorius Mindaugas Valiukas su programa „Trumpo metro muzika“ ir haiku rašymo dirbtuvėmis. Visus festivalio dalyvius iš karto po trumpo metro teatro festivalio Klaipėdos kultūros fabrike, kviečiame grįžti į 10 Tiltų kiemą (Bažnyčių g. 6), kur Mindaugo Valiuko muzikinė ir poetinė programa prasidės nuo 22 val.

Sodri, turininga ir siūlanti išskirtinį turinį, išlavintam klaipėdiečių skoniui, programa, jūsų laukia paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Bilietus į šią meno fiestą platina kakava.lt

Reklama Ikona, uždaryti