Operos „Meilės eliksyras“ premjeros sutiktuvės prasidėjo interaktyvia edukacine kelione po Klaipėdos mokyklas

Operos „Meilės eliksyras“ premjeros sutiktuvės prasidėjo interaktyvia edukacine kelione po Klaipėdos mokyklas
AA

Gruodžio 2 ir 3 dienomis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys dviejų veiksmų Gaetano Donizetti komiškos operos „Meilės eliksyras“ kamerinės versijos premjerą. Jos belaukiant uostamiesčio mokyklose vyks interaktyvūs susitikimai su moksleiviais. Šių susitikimų tikslas yra  ne tik susipažinimas su operos žanru, bet ir aktualūs jaunimo bendravimo klausimai, gyvenimiškų patirčių atpažinimas stebint ištraukas iš vienos sėkmingiausių pasaulio operų, atrandant meno kalba pateikiamas bendravimo situacijas, diskusijoje atveriant savo požiūrį į amžinąsias meilės ir tarpusavio santykių problemas.  

Netikėta dovana 

Pirmas susitikimas rugsėjo 28 d. vyko Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijoje. Čia sulaukta didžiulio moksleivių susidomėjimo. Jaunimą domino ne tik muzika, dainavimas, bet ir jausmai, kurie paauglystėje bendraujant su bendraamžiais sukuria daug dviprasmiškų situacijų. Klaipėdos universiteto „Žemynos“ gimnazijos pavaduotoja ugdymui Sandrija Donskienė džiaugiasi, kad būtent šios gimnazijos pirmokams, antrokams ir net trečiokams teko unikali galimybė tapti pirmaisiais gimstančios operos vertintojais. „Mūsų mokyklai – tai netikėta, didžiulė dovana ir galimybė susipažinti su operiniu dainavimu iš arčiau. Vaikai suteikta galimybė įsitikinti kokia sudėtinga solisto profesija: pristatyti pasaulio genijų kūrinius – didžiulė atsakomybė. Atidžiai stebėjau mokyklos auklėtinius: pradžioje jie buvo nustebę, pasimetę, tačiau jau netrukus operos italų kalba klausė su didžiuliu susidomėjimu, po pristatymo uždavė atlikėjams ir kūrėjams daug klausimų, domėjosi Muzikinio teatro repertuaru ir net savanoryste šioje meno įstaigoje. Jau planuojame naujus apsilankymus Muzikiniame teatre ir tolimesnį bendradarbiavimą“,- sako S. Donskienė.  

Patiko ir nedrąsiausiems 

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rengiamų „Meilės eliksyro“ edukacijų partneris - Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba. Šios tarnybos psichologė Indrė Žutautaitė po susitikimo „Žemynos“ gimnazijoje džiaugėsi jaunimo įsitraukimu: ne visi vienodai aktyviai dalyvavo diskusijoje, kai kurie truputį gėdijosi, tačiau apklausos raštu rezultatai parodė, kad visiems dalyvavusiems edukacija buvo įdomi ir vertinga.  

„Su jaunuoliais diskutavome pagal iš anksto aptartus klausimus susietus su operos herojų išgyvenimais ir šiandienos jaunimo aktualijomis. Tarkim, jei santykiai vienpusiai – vienas žmogus kitam jaučia didesnę simpatiją nei kitas, kaip jie abu jaučiasi, kiek rodomas dėmesys iš vienos pusės priimtinas kitai, o kada – kito žmogaus erdvės pažeidimas. Diskutavome apie pasitikėjimą savimi: kada tai natūralu, o kada – tik suvaidinta. Apgaulė: kaip suprasti kada kažką mums aktyviai siūlantis žmogus geranoriškas, o kada linkęs mus apgauti. Su jaunimu aptarėme kokius ženklus pastebėjome spektaklio herojų kūno kalboje, diskutavome ar turime atitikmenų savo kasdienio gyvenimo aplinkoje“. 

Interaktyviojo „Meilės eliksyro“ edukacinėje programoje gražuolės Adinos partiją atliko Beata Ignatavičiūtė, kuri pristatydama moksleiviams savo vaidmenį minėjo esanti ne tik graži, bet ir labai populiari draugų tarpe. Jos meilės siekė neturtingas studentas Nemorinas – Giedrius Gečys. Turtingo, savimi  pasitikinčio ir neabejojančio dėl merginų dėmesio Belcore vaidmenį atliko Farshad Abbasabadi. Meilės eliksyrą parduodančio prekeivio Dulcamara vaidmenyje atsiskleidė solistas Vilius Trakys. Akomponavo koncertmeisterė Narine Stepanyan. Susitikimą vedė teatro edukacijos koordinatorė Monika Longo, moksleivių diskusijas moderavo Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Indrė Žutautaitė, muzikiniam procesui vadovavo dirigentas Carmelo Giuseppe Longo. 

Lyg gruziniškos vestuvės 

Komiškos operos „Meilės eliksyras“ premjerą Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre ruošia spektaklio muzikos vadovas ir dirigentas, italas Carmelo Giuseppe Longo, jaunosios kartos operos režisierė Karina Novikova, kostiumų dizainerė Augustė Zukaitė, grimo dailininkė Aira Braždienė, choreografė Daria Verovka ir šviesų dailininkas Andrej Lavrinovič. „Meilės eliksyre“ dainuoja daug jaunų teatro solistų, bandysiančių publiką sužavėti jaunystės energija bei noru kurti. Viskas skamba lengvai, saulėtai ir kartu intensyviai. „Premjeroje publikos laukia „stogą raunantis“ vakaras su gruziniškomis vestuvėmis, ryškiomis spalvomis ir jautria meilės istorija!“, – žada režisierė K. Novikova. 

Italų operos meistras G.Donizetti komišką operą „Meilės eliksyras“ vos per šešias savaites sukūrė 1831-aisiais. Dar po septynerių metų ji tapo dažniausiai Italijoje rodoma opera, tokį statusą išlaikiusi visą dešimtmetį. Ir šiandien „Meilės eliksyras“ vertinamas kaip viena populiariausių G.Donizetti ir viena sėkmingiausių visų laikų komiškų operų. Pagal pastatymų skaičių šiandien ji yra 12-oji pasaulyje.