Kultūros dienos proga teatre bus renkama parama negalią turintiems žmonėms ir jų šeimoms iš Ukrainos

Kultūros dienos proga teatre bus renkama parama negalią turintiems žmonėms ir jų šeimoms iš Ukrainos
AA

Duodami kitiems gauname ir patys – įsitikinę Klaipėdos dramos teatro darbuotojai, Tarptautinę kultūros dieną, balandžio 15 d., nutarę minėti dėmesiu nuo karo bėgantiems ukrainiečiams. Šventinį vakarą bus rengiama paramos akcija kartu su Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacija. Vakaro metu taip pat bus nemokamai rodomas Ukrainos aktorių kūrybinės komandos „AMÆNTES“ spektaklis „Gyvūnų istorijos“.

„Teatre kol kas neturime tokios paramos rinkimo akcijų tradicijos, nors gan senai apie tai kalbame, – pasakojo akcijos iniciatorė, Klaipėdos dramos teatro kultūros projektų koordinatorė Lina Lencevičiūtė. – Esame kelis kartus rinkę paramą socialiai pažeidžiamoms grupėms savo socialinio mėnesio metu. Norėtųsi tai daryti dažniau, jau esame numatę ir dar vieną panašią iniciatyvą, bet tai daryti mums gana sudėtinga, kadangi esame biudžetinė įstaiga ir negalime teikti paramos kitoms organizacijoms, tai reiškia, kad kaskart fiziškai turime kviestis organizaciją, kuri renginio metu galėtų rinkti paramą. Didžioji dalis labdaros fondų, socialinių organizacijų yra įsikūrusios Vilniuje arba Kaune ir jų atstovai ne visada turi galimybę atvykti.“ Anot L. Lencevičiūtės, biurokratiniai reikalavimai neatbaido nuo noro ieškoti būdų aktyviai prisidėti prie dalyvavimo socialinėse iniciatyvose.

 

Idėja Kultūros dieną švęsti skelbiant paramos rinkimo akciją išsivystė labai natūraliai. „Karas nesibaigė. Šiandien Ukraina kariauja už mūsų visų laisvę, todėl turime nepamiršti to, kas vyksta šalia ir bandyti prisidėti tuo, kuo galime. Tarptautinę kultūros dieną norėjosi minėti ne tuščiai, tačiau suremiant pečius ir nepamirštant šiandienos aktualijų“, – kalbėjo L. Lencevičiūtė. Ji pasakojo, kad buvo ieškoma Klaipėdoje kuriančių ukrainiečių menininkų, norėta, kad renginyje pasirodytų būtent jie. Taip vakaro programoje ir atsirado Ukrainos aktorių kūrybinės komandos „AMÆNTES“ spektaklis „Gyvūnų istorijos“. Pernai prasidėjus karui Lietuvos muzikos ir teatro akademija sudarė sąlygas Klaipėdos fakultete šešiems Kyjivo nacionalinio I. K. Karpenko-Karyi teatro, kino ir televizijos universiteto IV kurso studentams pabaigti bakalauro studijas ir gauti jų aukštosios mokyklos diplomus. Po studijų šie jauni ukrainiečiai aktoriai susibūrė į trupę pavadinimu „AMÆNTES“. Spektaklio „Gyvūnų istorijos“ (pjesės aut. Don Nigro) režisierius – Valentinas Masalskis. Scenografė, kostiumų dailininkė Polina Protsenko, šviesų dailininkas Smola Kyrylo, kompozitorė Maria Stopnyk. Spektaklyje vaidina: Maria Shvarneva, Nikita Vaseiko, Polina Protsenko, Smola Kyrylo, Maria Stopnyk.

Renginio metu surinkta parama bus perduodama „Vienybė težydi“ iniciatyvai – ją, pasak teatro atstovės, pasiūlė Raudonojo Kryžiaus vadovė, „mums rūpėjo, kad surinkta parama būtų panaudota tikslingai, tad „Vienybė težydi“ pasirodė puikus pasirinkimas – šios iniciatyvos tikslas rinkti paramą konkrečioms šeimoms, kuriose yra negalią turinčių asmenų. Tokiems žmonėms ir jų šeimoms dažnai yra sudėtinga susirasti darbą, sklandžiai įsilieti į bendruomenę ar net reguliariai lankytis pas gydytojus, būtent šiems žmonėms mūsų paramos vakaro partneriai ir pasiūlė padėti. Beje, į renginį atvyks ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovė, kuri žiūrovams plačiau pristatys iniciatyvą „Vienybė težydi“.

Klaipėdos dramos teatre vyksta nemažai veiklų, nukreiptų į socialiai jautrias visuomenės grupes: kiekvieną rudenį vyksta socialinis mėnuo, spektakliai adaptuojami klausos ar regos negalią turintiems teatro lankytojams, aktoriai reguliariai vyksta į skaitymus pas socialiai jautrias visuomenės grupes. Paminėtina ir jau beveik metus gyvuojanti teatro bendruomenės inicijuota kūrybiškumo ugdymo studija nuo karo pasitraukusių ukrainiečių šeimų vaikams. „Tikiu, kad kiekviena gera intencija yra svarbi. Niekada nežinome, koks bus mūsų pačių rytojus, niekada nežinome, kada pagalbos reikės mums patiems. Svarbu dalintis gerumu, šypsena, resursais – duodami kitiems gauname ir patys“, – apibendrino Kultūros dienos paramos akcijos iniciatorė.

Registracija į Kultūros dienos renginį Klaipėdos dramos teatre čia.
 

Ikona, uždaryti