Knygos meno festivalį vainikuos paskaita apie rašto raidą, ekskursija ir dirbtuvės

Knygos meno festivalį vainikuos paskaita apie rašto raidą, ekskursija ir dirbtuvės
AA

Lapkričio 12 d., sekmadienį, Knygos meno festivalis Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pabaigs savo intensyvią renginių programą. Maloniai siūlome sudalyvauti paskutiniuose festivalio renginiuose – 12 val. kviečiame šeimas į meno dirbtuves „Savo inicialų kūrimas“ su Urte Kraniauskaite. 14 val. Parodų rūmų lankytojai turės unikalią galimybę sudalyvauti ekskursijoje po parodą „Ekonomiškai neefektyvus tiražas“ su jos kuratore Aiste Kisarauskaite. Galiausiai festivalį simboliškai apvainikuos paskaita (pranešimas / diskusija) apie rašto raidą, kurią skaitys Vilniaus dailės akademijos (VDA) Klaipėdos fakulteto lektorius Martynas Lapas.

KNYGOS MENO FESTIVALIS: TURTINGESNIS, TURININGESNIS

Knygos meno festivalis šiemet į renginius sukvietė tiek plačiąją visuomenę, tiek ir būsimus bei esamus dizaino, grafikos lauko profesionalus. Knygos meno festivalis klaipėdiečius ir miesto svečius paragino iš arti susipažinti su knygos meniniu apipavidalinimu, patyrinėti knygas, kaip atskirus meno kūrinius. Festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad šį kartą projektas buvo dar turiningesnis ir turtingesnis, galbūt dėl tos priežasties, palyginus su praėjusiais, sulaukė ženkliai didesnio lankytojų skaičiaus. Visa tai rodo, jog domėjimasis knyga, kaip savotiška meno forma, tebėra aktualus ir šiuolaikiniame kontekste, nepaisant skaitmenizacijos ir dirbtinio intelekto generuojamų naujų iššūkių bei galimybių.

 

FESTIVALĮ UŽBAIGS PASKAITA APIE RAŠTO RAIDĄ

Pranešime / paskaitoje / diskusijoje „Rašto raida“ VDA lektorius M. Lapas apžvelgs bei pakalbės apie rašto ir šriftų atsiradimą nuo seniausių laikų iki šių dienų. Kaip atsirado raštas? Kaip jis kito keičiantis pasauliui, atsirandant naujoms technologijoms, kurios apvertė rašto raidą aukštyn kojomis? Pranešimo metu bus diskutuojama ir apie tai, kaip ir kokie istoriniai įvykiai lėmė rašto ir šriftų atsiradimą bei kaitą. Lektorius apžvelgs šrifto technologijas, jo kūrimo principus ir garsiausius bei įdomiausius šriftus nuo klasikos iki šių dienų.

Lekt. Martynas Lapas – VDA Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino programos vadovas. Baigė Vilniaus dailės akademiją ir stažavosi Lahti dizaino institute („Lahti University of Applied Sciences – Institute of Design“) Suomijoje. Šiuo metu jis Klaipėdoje studentams dėsto tipografiją, grafinį dizainą, spaudos ir skaitmenines technologijas bei grafinio dizaino istoriją.

 

 

Reklama Ikona, uždaryti