Klaipėdos senamiestyje atsirado ypatingas namelis - nemokamas automatizuotas lėlių teatras

Klaipėdos senamiestyje atsirado ypatingas namelis - nemokamas automatizuotas lėlių teatras
AA

Jau nuo šio vakaro Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kiemelyje pradeda veikti ypatingas namelis - automatizuotas lėlių teatras. 

Šis projektas yra išties unikalus. Jo kūrėjai teigia, kad patys panašaus objekto Lietuvoje tikrai dar nėra matę, o šiuo laikotarpiu, kai teatrų ir kitų kultūros įstaigų veikla yra ribojama ir kai dauguma žmonių yra priversta gyventi prie ekranų tai yra unikali galimybė žiūrovams bent trumpam sugrįžti į gyvą kultūros patyrimą.

Pro namelio langą žiūrovai kviečiami stebėti trumpą, 10 minučių trunkantį spektaklį. Jo metu viskas vyksta kaip tikrame teatre - keičiasi dekoracijos ir apšvietimas, skamba muzika, girdisi skaitytojo balsas. Spektaklis pastatytas pagal H. K. Andersono pasaką "Alavinis kareivėlis". Kūrėjai kviečia žiūrovus dar kartą apmąstyti visiems žinomoje pasakoje atskleidžiamas vertybes ir prasmes ir pamatyti kaip tradicinė ir visiems žinoma pasaka gali atsiskleisti naujai.

Šį projektą įvykdė Klaipėdos apskrities dailininkų sąjunga bendradarbiaudama su profesionalių kūrėjų komanda: teatro režisieriumi Donatu Savickiu, menininku Rodionu Petrovu ir muzikos kūrėju Donatu Bielkausku. Už techninius sprendimus atsakingas Tomas Paulavičius. Kartu projekto autoriai nuveikė labai didelį, iššūkių kupiną darbą.

Numatytas mechanizuoto teatro darbo laikas kasdien nuo 12 iki 20 valandos adresu  Aukštoji g. 1 / Didžioji vandens g. 2. Lankymas nemokamas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Reklama Ikona, uždaryti