Klaipėdos Senajame turguje vyks poetinė popietė

Klaipėdos Senajame turguje vyks poetinė popietė
AA

Klaipėdos Senasis turgus šiemet žymi 300 metų jubiliejų. Tai vienintelis Klaipėdos turgus, turėjęs prekybinę aikštę, nes pagrindinė prekyba Klaipėdoje vykdavusi ne aikštėse, o Turgaus gatvėje ir Dangės krantinėje.  

Dainuojamosios poezijos festivalis „Žalias Ošas“ šiais metais įsilieja į Senojo turgaus šventinius renginius ir kviečia žiūrovus atsinešti augintinį vazonėlyje, kad Turgaus aikštė pražystų ne tik bardų dainomis, bet ir spalvomis. 

„Skelbiame „Žaliojo Ošo 2022” poetinių skaitymų temą – „GINČAS. Bet čia priėjo Augintinis ir tarė... (ne Kindziulis, ne Jonas, ne Sliekas Zigmutis, bet graudžiai ir mažumėlę romantiškai išmintingas Augintinis).

Poetas skaito eilėraščius, kuriuose iš širdies ginčijasi su savimi, kaimynu, žoliapjove ar su visu pasauliu už lango, bet čia prieina Augintinis ir sako: debesys skraido, vaikai juos skaito, meilė akla, saldi kava.

Drąsesnius poetus kviečiame įsikurti turgaus aikštės kampuose ir rašyti eilėraščius pagal žmonių pageidavimus už vieną eurą. Žmogus pasako apie ką nori eilėraščio – temą ir tris žodžius, kurie privalo būti eilėraštyje, palaukia 4 minutes. Ir štai jums eilėraštis! Tiesiai iš turgaus", - rašoma organizatorių pranešime.