Klaipėdos dramos teatre vyks režisieriui Povilui Gaidžiui skirta paroda

Klaipėdos dramos teatre vyks režisieriui Povilui Gaidžiui skirta paroda
AA

Lapkričio 4 d. 16 val. Klaipėdos dramos teatre vyks legendinio režisieriaus Povilo Gaidžio (1937–2021) atminimui skirtos archyvinių fotografijų parodos atidarymas. Ilgametis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas, režisierius, kino ir teatro aktorius P. Gaidys visą savo gyvenimą susiejo su Klaipėda ir miesto kultūra.

Vieni paskutinių P. Gaidžio spektaklių „Elzės žemė“ (pagal J. Pulinovič) ir „Kalėdos Kupjelų namuose“ (pagal E. de Filippo) tebėra populiarūs Klaipėdos dramos teatro repertuare. Režisierius per savo gyvenimą iš viso sukūrė daugiau nei 80 spektaklių.

Vyriausiuoju teatro režisieriumi P. Gaidys tapo 1963 m., jis į vieningą kūrybinį ansamblį suvienijo dvi skirtingas tuo metu teatre buvusias trupes ir ėmė formuoti brandų repertuarą, per jį ir naują uostamiesčio žmonių požiūrį į teatro meną. Ne vienas P. Gaidžio režisuotas spektaklis sulaukė nemažo rezonanso, tarp jų ir spektakliai pagal Justino Marcinkevičiaus trilogiją: „Mindaugas“ (1969), „Mažvydas“ (1976), „Katedra“ (1980).

P. Gaidys ne tik režisavo, bet ir pats vaidino televizijoje bei kine. Be to, ilgus metus dėstytojavo dabartiniame Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete. Šiuo metu Klaipėdos dramos teatro trupėje dirba aktoriai iš trijų P. Gaidžio ruoštų laidų.

Už nuopelnus Lietuvos teatrui ir kultūrai P. Gaidžiui skirta Lietuvos valstybinė premija, jis taip pat apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi. 2005 m. režisieriui buvo suteiktas Klaipėdos miesto kultūros magistro vardas.

Klaipėdos dramos teatro antro aukšto fojė parodoje režisieriaus atminimui bus galima pamatyti įvairių archyvinių fotografijų iš teatro gyvenimo, asmeninių kadrų. Šalia fotografijų taip pat bus eksponuojami ypatingi objektai – 15 pjesių tekstai, pagal kuriuos P. Gaidys režisavo spektaklius, juose liko režisieriaus pastabos, žymos, komentarai – maži didžiulės asmenybės kūrybinio proceso pėdsakai.

Parodos lankymas nemokamas. Ji veiks iki lapkričio 29 d. Aplankyti bus galima teatro skaityklos darbo valandomis ir prieš spektaklius.
 

Reklama Ikona, uždaryti