Klaipėdos dramos teatre visas spalis – sugrįžimo šventė

Klaipėdos dramos teatre visas spalis – sugrįžimo šventė
AA

Saldžios dovanos spektaklių žiūrovams, atvira skaityklos erdvė pirmojo aukšto fojė ir pagaliau pradedanti veikti „Drama-Cha-Cha“ kavinė. Spalį Klaipėdos dramos teatras švenčia sugrįžimą ir kviečia visus lankytojus pilnai išnaudoti galimybę bet kada būti teatre, įtraukti jį į savo kasdienius maršrutus – net jei tik išgerti kavos žiūrint į patį gražiausią vaizdą Klaipėdos senamiestyje.

Visą spalio mėnesį į repertuarinius spektaklius atėję žiūrovai bus sutinkami šventiškais akcentais papuoštomis teatro erdvėmis, taip pat žmonės bus vaišinami sveikais skanėstais. Visu tuo siekiama kurti šventės jausmą, „Tais senais gerais laikais, kai baigdavosi vasaros atostogos, pradėdavome rudenį plačiai atvertomis durimis ir naujos kūrybos ištroškusiais žiūrovais. Šiais metais turėjome dar tarpinį rugsėjį, kuomet šaltėja vakarai, o lankytojai dar dėliojasi rutiną ir kuriasi naujus įpročius po karantino. Tad spalį norime grąžinti šventę, Teatro šventę, kai žiūrovai yra garantuoti, jog teatre lankytis yra pirmiausia saugu, o taip pat ir vertinga. Teatro šventė šiuo atveju reiškia visapusiškai patogų ir turiningą laiko praleidimą. Siekiame grąžinti įprotį lankytis teatre ir jame jaustis gerai“, – pasirinkimą spalį paversti šventiniu apibūdino kultūrinės veiklos ir žiūrovų aptarnavimo padalinio vadovė Kristina Žiogaitė.

 

Pasak pašnekovės, teatre visada didelis dėmesys skiriamas lankytojų komfortui, „siekiame sukurti puikią atmosferą nuo pat bilieto pirkimo momento, tam ruošiame modernų ir patogų tinklalapį, o jau įžengus į teatrą, praėjus galbūt dar neįprastas galimybių pasų ir bilietų patikras, siekiame sukurti sugrįžimo džiaugsmą ir planuojame malonias staigmenas“, – K. Žiogaitė tikino, kad siekiama sudaryti kuo patogesnes sąlygas ateinantiems į teatrą.

Šventiškas ne tik į spektaklius atėjusių žiūrovų pasitikimas. Šventė teatre ir vėl pradedanti veikti teatrinei literatūrai dedikuota skaityklą. Ji buvo įkurta praėjusį rudenį, o jos lentynas užpildyti padėjo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka. Skaitykloje sukaupta didžiulė leidinių apie scenos menus kolekcija, ją papildė ir patys aktoriai. Ši erdvė nėra statiška, atsižvelgiant į tai, kokie spektakliai tuo metu repertuare – eksponuojami atitinkami leidiniai. Pvz., Lauros Grozos režisuoti „Saulės vaikai“ į lentynas „iškvietė“ Maksimo Gorkio kūrinius, o Jano Klatos „Borisas Godunovas“ – Aleksandrą Puškiną.

Šiais metais skaityklą papildys toje pačioje erdvėje įsikūrusi „Drama-Cha-Cha“ kavinė. Anot K. Žiogaitės, kavinės, veikiančios ne tik spektaklių rodymo laiku idėja buvo puoselėjama jau seniau, „girdėdami žiūrovų poreikius, pastebime, kad teatre kavinė yra būtina. Praeitais metais turėjome nuolat veikiančią skaityklą, kurioje galima laisvai ateiti dirbti, skaityti knygų, atsigerti kavos, tad nusprendėme, kad lankytojams galime pasiūlyti dar daugiau. Nuolat veikiančią kavinę, kurioje lankytojai bus maloniai stebinami bendrai kurtu meniu, kavos gėrimo ritualais ir specialiai spektakliams dedikuotais gėrimais ar užkandžiais“. Tikimasi, kad kavinės atsiradimas padrąsins dažniau užsukti į teatrą, įsitaisyti su puodeliu kavos prieš puikų Teatro aikštės vaizdą, pavartyti leidinių ar pabendrauti. Visoje erdvėje veiks ir nemokamas internetinis ryšys.

Naujai įsikūrusiose visuomenei atvirose erdvėse teatre numatoma rengti įvairius renginius – gurmaniškus susitikimus inicijuos kavinės valdytojai, ne scenai skirtas idėjas įgyvendins teatro kolektyvas, tikimasi, kad ir patys miestiečiai šią vietą atras kaip puikiai tinkančią asmeniniams ir darbiniams susitikimams.  

Nuo spalio 1 d. skaitykla bei kavinė veikia antradieniais–penktadieniais nuo 12 iki 17 val., savaitgaliais – nuo 10 iki 16 val.

Reklama Ikona, uždaryti