Grupė „Royce“ iš Klaipėdos ir jungtinės Kauno šokėjų pajėgos apleistame „Dainos“ kino teatre rengia įspūdingą AUROS festivalio atidarymą

Grupė „Royce“ iš Klaipėdos ir jungtinės Kauno šokėjų pajėgos apleistame „Dainos“ kino teatre rengia įspūdingą AUROS festivalio atidarymą
AA

Rugsėjo pabaigoje, kai ilgėjantys rudens vakarai ne vieną mūsų įkvepia naujiems potyriams, jau ketvirtą dešimtmetį pradedantis tarptautinis šokio festivalis „AURA 31“ kviečia tą daryti šokio ritmu. Rugsėjo 30-spalio 3 dienomis į aštuonis ypatingus ne tik formatais, bet ir erdvėmis pasirodymus pakviesiantis festivalis šokio ir teatro gerbėjams pojūčius žadins naktiniais inžinerinio teatro seansais, „Auros“ premjera, žvaigždžių iš Izraelio pasirodymu bei spektakliais, kurie atmintyje išliks dar ilgai.

 

Šokio teatro „AURA“ ir šio festivalio įkūrėja choreografė Birutė Letukaitė sako, kad šių metų festivalio programa labai įvairi, todėl kiekvienas žiūrovas tikrai ras ir savo pamėgto šokio stiliaus spektaklį ir susidurs su menu, kurio dar neteko išgyventi.

Festivalio atidarymas apleistame Žaliakalnio kino teatre ir Lietuvoje nematyto inžinerinio teatro pasirodymai

„AURA 31“ atidarys Jungtinės Kauno šokėjų pajėgos, kurių dauguma – buvę „Auros“ nariai. Juos visus vos vienam vakarui sujungs ir judesį inspiruos elektroninio roko grupė „Royce“ iš Klaipėdos, garsais pripildysianti daugiau nei tris dešimtmečius visuomenei užverto Žaliakalnio kino teatro erdves. Šią vieniems nostalgiją, o kitiems smalsumą žadinančią erdvę žiūrovai galės aplankyti spalio 1-2 dienomis. Jame vyks naktiniai pasirodymai – Lietuvoje dar nežinomo, bet labai ekstremalaus ir įspūdingo inžinerinio teatro „Akhe“ iš Sankt Peterburgo spektakliai „Diktatūra“ ir „Demokratija“. Tai didelė festivalio bomba – visomis prasmėmis.

Šokio teatro „Aura“ premjera ir italų EGRIBIANCODANZA kūrinys, skirtas Leonardui Da Vinči

Jau tapo tradicija, kad kasmet šokio teatras „Aura“ festivalio lankytojams pirmiesiems pristato sezono premjerą „Prarasti / Namai toli nuo namų“. Šįkart tai belgų choreografės Karine Ponties, laimėjusios pagrindinį rusų teatro apdovanojimą „Auksinė kaukė“, naujausias darbas kartu su „Aura“.

Italų šokio trupės „EGRIBIANCODANZA“ spektaklis „Leonardo da Vinci: Anatomie Spirituali“ pakvies prisiminti genialųjį dailininką, skulptorių, išradėją, mokslininką ir humanistą Leonardo Da Vinči, kurio darbai ir inspiravo spektaklio gimimą. Beje, jame dalyvaus ir Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Saulius Čiučelis.

Festivalio dovana miestui, spektaklis šeimai ir žvaigždė iš Izraelio

Su šokiu ir teatru festivalyje susipažinti galės ir patys mažiausieji – Juozo Miltinio dramos teatro interaktyviame muzikiniame judesio spektaklyje vaikams „Lopšinė Žemei“.

Paauglių gyvenimo patirtys, pasakojamos jų pačių balsais, kūnais ir judesiais bus parodytos svečių iš sostinės – Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ – spektaklyje „Savoj krūvoj“. Spektaklyje, kurį kauniečiai ir miesto svečiai galės pamatyti nemokamai, išryškėja skirtinga kartų galia, todėl spektaklio auditorija – ne tik paaugliai, bet ir suaugusieji. Spektaklis vyks sekmadienio popietę Kauno paveikslų galerijoje.

„AURA 31“ kulminacija – festivalio žvaigždė – trupė „L-E-V | Sharon Eyal & Gai Behar“ iš Izraelio. „Šiuo metu tai geidžiamiausia daugelio teatrų ir festivalių trupė, intensyviai keliaujanti po pasaulį, kuri ką tik nulipo nuo Paryžiaus scenų su kūriniu „Meilė: 2“, kurį dabar ir pamatys AUROS festivalio žiūrovai – sako B. Letukaitė. – Tai ta pati įžymioji Sharon Eyal, po kurios spektaklio 2017 metais publika iš susižavėjimo drebino Nacionalinio Kauno dramos teatro sienas ilgai nepaleisdami šokėjų nuo jos. Iki pasimatymo“.

 

Reklama Ikona, uždaryti