Festivalyje „Amber Wind 2021“ Palangoje - džiazas iš Švedijos ir Belgijos

Festivalyje „Amber Wind 2021“ Palangoje - džiazas iš Švedijos ir Belgijos
AA

Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2021“, rugpjūčio 26 d. prasidėsiantis Palangoje, šiemet savo klausytojams pristato Džiazo ir eksperimentų sceną, kurioje pasirodys ekscentriškas kolektyvas iš Belgijos „Beat Love Oracle“ ir trio iš Švedijos „Nils Berg Cinemascope“, savo koncertais žiūrovus nukeliantis į pačius netikėčiausius pasaulio kraštus.

„Beat Love Oracle“ - humoro prisodrinta muzika

2017 m. Belgijoje gimusį ekscentrišką „cross-over“ kolektyvą „Beat Love Oracle“ sudaro keturi patyrę muzikai: saksofonas - Frank Debruyne, marimba - Frank Nuyts, elektrinis bosas - Stijn Deldaele, įspūdingas būgnų komplektas - Ronaldas Dhaene’as, bei šiek tiek elektronikos. Rugpjūčio 26 d. 20:30 „Beat Love Oracle“ vyrukai Lietuvoje ir Palangoje, Oldman parke, pasirodys pirmąkart.

Frank Nuyts – solidžios reputacijos kompozitorius, kurio muzika skamba visame pasaulyje. Lengvai laviruojantis tarp skirtingų žanrų, Frank stengiasi į savo kūrybą įnešti kuo daug įvairovės, energijos bei didžiulę humoro dozę.

F. Nuyts dėstė kompoziciją Gento konservatorijoje klasikinės muzikos ir pop bei džiazo katedrų studentams. Rašo ir klasikinius kūrinius, tačiau daug malonumo atranda savo cross-over projektuose. „Beat Love Oracle“ yra vienas iš jų.

Prieš pasinerdamas į kompoziciją, Frank studijavo perkusiją. Būtent jis grupėje groja marimba, kas neretai virsta nuostabiomis virtuoziškomis improvizacijomis.

Frank Debruyne grupėje groja saksofonais, taip pat kuria dalį „Beat Love Oracle“ muzikos. Atlikėjas daug koncertuoja ir su kitais kolektyvais, taip pat dėsto džiazą Waregem muzikos akademijoje. Stijn Deldaele, jauniausias grupė narys, yra tikra jėga su elektriniu bosu rankose. Ronald Dhaene – grupės būgnininkas, Gente ir Briuselyje studijavo tiek klasikinius, tiek džiazo mušamuosius. Jis taip pat dėsto abi disciplinas Gento ir Oudenaarde muzikos akademijose.

„Nils Berg Cinemascope“: trys muzikantai, vienas projektorius

Antrasis pasimatymas ir premjera Lietuvoje džiazo gerbėjų laukia rugpjūčio 27 d., penktadienį 20.30 val., kai į Oldman parko sceną žengs trio „Nils Berg Cinemascope“ iš Švedijos.

Nils Berg - vienas įdomiausių šiandienos Skandinavijos džiazo balsų. Nuo debiuto 2004 m. jis išleido aštuonis albumus ir yra žinomas dėl bendradarbiavimo su tokiais labai skirtingų meno pasaulių atstovais, kaip Håkan Hellström, „Cullberg“ baletas, „Forss“ ar „Mando Diao“.

Šis muzikinis atvirumas ir ribų nepaisumas visu gražumu atsiskleidė 2009-aisiais susibūrusiame trio „Nils Berg Cinemascope, kur būgnais groja Christopher Cantillo, o bosu - Josef Kallerdahl.

Pasitelkdama dainininkų ir muzikantų iš skirtingų pasaulio kampelių vaizdo įrašus, grupė čia ir dabar kuria naują muziką ir naujas erdves. Taip, per scenoje transliuojantį projektorių, Švedija susitinka su Butanu, Teksasu, Osaka ar Indija.

Grupė išleido keturis albumus: „Popmotion“ (2011), „Vocals“ (2013), „Searching For Amazing Talent From Punjab“ (2016) ir „We Seem To Be Drifting Apart“ (2019).

Albumas „Vocals“ filmo pavidalu parodytas Švedijos teatruose. 2018 m. „Nils Berg Cinemascope“ pristatė antrąjį savo filmą „Dina Grannar“ („Jūsų kaimynai). Tai poetiška muzikinė dokumentika apie paprasto Švedijos miesto piliečius.

Koncerte Palangoje pasirodys: Nils Berg - vaizdo įrašai, bosinis klarnetas, tenorinis saksofonas, fleita; Konrad Agnas - būgnai; Josef Kallerdahl - kontrabosas, bosinė gitara.

Festivalį „Amber Wind“ organizuoja - VšĮ „Palangos orkestras“. Projektą finansuoja - Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.