Agnijai Šeiko paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija

Agnijai Šeiko paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija
AA

Vyriausybės kultūros ir meno premija šįmet skirta "Šeiko šokio teatro" įkūrėjai, meno vadovei, choreografei Agnijai Šeiko.

Atvira įvairioms kultūros ir meno disciplinoms, nuolat naujus žanrus ir formas tyrinėjanti, aukščiausiais scenos menų apdovanojimais įvertinta choreografė ir šokėja Agnija Šeiko sako, jog jos vadovaujamo Šeiko šokio teatro tapatybė glaudžiai susijusi su Lietuvos pajūrio regionu ir ypač Kuršių nerija.

 

 

Agnijai Šeiko patikėtas ir Lietuvos kultūros sostinės metų atidarymo renginys „Laikas nė(e)rimui“, planuojamas gegužės 15 d. Menininkė juo kvies Lietuvos žmones ir vietinius Neringos gyventojus nerti į Lietuvos kultūros sostinės metus ir atrasti Neringą kaip susitikimų ir kūrybinės erdvės salą.

Vyriausybės sprendimu dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos.

Taip pat premijos skirtos ir  chorvedžiui Remigijui Adomaičiui, kino režisierei Giedrei Beinoriūtei, vertėjui Pranui Bieliauskui, parodų kuratoriui, fotomenininkui Gintarui Česoniui, režisierei, prodiuserei Daliai Ibelhauptaitei, muzikologei Jūratei Katinaitei, muziejininkei, dailėtyrininkei Elonai Lubytei, kultūros žurnalistei, knygų autorei Rūtai Noreikaitei (Oginskaitei), džiazo muzikantui, kompozitoriui Dainiui Pulauskui, aktoriui Vytautui Rumšui, choreografei bei architektui Gintautui Vieversiui.

Tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo Vyriausybei pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Kultūros istoriko, muziejininko dr. Vydo Dolinsko vadovaujama komisija iš 56 pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomendavo skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 Vyriausybės kultūros ir meno premijų. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų. Nuo 2008 m. premijos dydis siekia 340 bazinių socialinių išmokų. Premijos gali būti skiriamos pavieniams pretendentams arba pretendentų kolektyvui. Premija, skiriama kolektyvui, paskirstoma po lygiai kiekvienam jo nariui.

Reklama Ikona, uždaryti