A. Kalnius: situacija Kretingoje ir rajone darosi sudėtinga

A. Kalnius: situacija Kretingoje ir rajone darosi sudėtinga
AA

PAPILDYMAS:

Naujausia situacija dėl vandens lygio Akmenos upėje ir užtvankų:

Akmenos upės lygis Kretingoje šiuo metu (15.00 val.) jau siekia 417 cm., stichinis – 420 cm. (per dieną vanduo pakilo apie 12 cm).

 

Per parą iškritus mėnesio kritulių kiekiui, Kretingoje prasidėjo potvynis. Kaip teigia Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, situacija Kretingoje ir rajone darosi sudėtinga.

„Deja, bet neguodžia ir artimiausių dienų orų prognozės. Šiuo metu vandens surinkimo kolektoriai daug kur jau yra užsipildę. „Kretingos vandenų“ darbuotojai dirba pilnu pajėgumu, taip pat kai kur į pagalbą pasitelkti ir ugniagesiai. Kiek įmanoma, bandoma ieškoti sprendimų gelbėjant gyventojams. Nors ir ne visur pavyksta rasti greitų išeičių iš susidariusios situacijos", - teigia Kretingos raj. savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Šiandien ryte taip pat priimtas sprendimas artimiausias 2 paras, kas 1 val., tikrinti situaciją dėl vandens lygio Kretingos rajono Padvarių, Tūbausių ir Birutės g. užtvankose, jog pasiekus kritinį vandens lygį užtvankose, nedelsiant būtų imamasi būtinų veiksmų.

Dėl patvinimų daugiausiai pagalbos prašymų sulaukiama iš Kretingos miesto gyventojų. Sudėtingiausia situacija – Savanorių g., Grafų Tiškevičių g. bei aplinkinėse gatvėse, Žemaitės al., Geležinkelio g. ir kt.

Kretingos rajono savivaldybė trečiadienio rytą surengė ekstremalių situacijų valdymo posėdį, vėliau rajone paskelbta ekstremali situacija dėl taršos pavojaus. 

„Kretingos vandenų“ avarinė tarnyba dirbs visą naktį. Dispečerinės tarnybos numeris – 8 445 78565.

Išskirtiniu atveju nedelsdami kreipkitės į ugniagesius gelbėtojus 112 (mažesniuose miesteliuose - į savo vietinius ugniagesius).

Ikona, uždaryti