„10 Tiltų kieme“ vyks dokumentinio filmo „George: Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija“ peržiūra

„10 Tiltų kieme“  vyks dokumentinio filmo „George: Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija“ peržiūra
AA

Liepos 7 d. 22.00 val. „10 Tiltų kieme“ (Bažnyčių g. 6, Klaipėda)* vyks dokumentinio filmo „George: Jurgio Mačiūno ir Fluxus istorija“ (George: The Story of George Maciunas and Fluxus) (N–16) peržiūra.

Filmas sukurtas 2018 m., režisierius – Jeffrey Perkins (JAV). Jis bus rodomas anglų kalba su liet. k. subt., trukmė – 120 min. Filmą pristatys Jono Meko vizualiųjų menų centro (JMVMC) vadovas Gintaras Sodeika. Peržiūra papildo Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (KKKC) eksponuojamą parodą: „Fluxus videoarcheologija ir radiniai. Draugai apie Jurgį Mačiūną“ (kuratorė – Laima Kreivytė). Ši ekspozicija KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) bus atvira lankytojams tik iki liepos 9 d. Todėl šio filmo peržiūra – subtilus kvietimas suspėti aplankyti paminėtą parodą Klaipėdoje.

Kas yra „Fluxus“? Jurgis yra „Fluxus“. J. Mačiūno istorija yra viso XX a. avangardinio meno Niujorke istorija. Todėl  J. Perkins režisuotame filme kalbinami žmonės – Jurgio draugai, žmona ir kolegos, tarp kurių – Joko Ono (Yoko Ono), Jonas Mekas, Namas Džunas Paikas (Nam June Paik). Despotiška asmenybė, provokuojantis humoristas, vizionierius, biznierius, architektas, nepaprastai talentingas grafikos dizaineris ir net „drag“ kultūros atstovas J. Mačiūnas turėjo utopinės visuomenės svajonę. Visuomenės, kurioje menas būtų gyvenimas, o gyvenimas – menas. Jonui Mekui dedikuotas filmas, pilnas smagios archyvinės medžiagos, pasakoja ne tik apie „Fluxus“. Tai – artistiško gyvenimo dokumentacija.

Pasak filmo autoriaus J. Perkins, „Jurgio asmeninis gyvenimas tarsi skendėjo tamsoje – buvo išleista daug knygų apie „Fluxus“ judėjimą, bet mažokai žinojome apie patį Jurgį, jo intelektą, pomėgius. Manyčiau, kad filme man pavyko papasakoti dinamišką istoriją, kuri leidžia suvokti, koks pakvaišęs ir ambicingas buvo šis menininkas. „Fluxus“ buvo ir tebėra svarbi meno istorijos dalis, bet neretai ignoruojama. Aš siekiau pavaizduoti šio judėjimo įkūrėjo portretą – supažindinti jaunąją kartą su tuo, kaip jis, niekam nepriklausydamas, sugebėjo kurti veiklias meno bendruomenes“.

Filmą, kurio premjera 2018 m. įvyko viename didžiausių ir įtakingiausių modernaus meno muziejų Niujorke – „MoMa“ („The Museum of Modern Art“), praturtins ir JMVMC vadovo Gintaro Sodeikos įvadinės mintys. Renginys nemokamas.

 

Renginio vieta: „10 Tiltų kiemas“ (Bažnyčių g. 6, Klaipėda), daro laikas 9.00–00.00 val.

 

 

Ikona, uždaryti