Žuvininkystės tarnyba Kopgalyje tikrino iš jūros grįžtančius žvejų verslininkų ir mėgėjų laivus

Žuvininkystės tarnyba Kopgalyje tikrino iš jūros grįžtančius žvejų verslininkų ir mėgėjų laivus
AA

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai kartu su Kopgalio užkardos pareigūnais organizavo reidą Kopgalyje – tikrino iš jūros grįžtančius žvejų verslininkų ir mėgėjų laivus. Jungtinis reidas skirtas patikrinti, kaip žvejai laikosi nuo 2022 m. sausio 1 dienos įsigaliojusių ribojimų dėl lašišų žvejybos Baltijos jūroje ir kitų žvejybos jūroje reikalavimų.

reidas kopgalis žvejai

Reido metu patikrinti Baltijos jūroje žvejoję 24 žvejų mėgėjų laivai, kuriais 63 žvejai vykdė žvejybą. Bendras žvejų mėgėjų laimikis – 8 lašišos ir 2 šlakiai. Sugautos dirbtinai įveistos žuvys be riebalinio peleko. Didžiausia žuvis svėrė 12,5 kg. Visos sugautos lašišinės žuvys buvo leistino ilgio.

žuvininkystės tarnyba reidas

Žuvininkystės tarnyba primena, kad nuo šių metų Baltijos jūroje vienas žvejys mėgėjas per dieną gali sugauti ir pasilikti sau ne daugiau kaip 1 dirbtinai įveistą lašišą su nukirptu riebaliniu peleku. Į krantą ji turi būti iškrauta neišdarinėta. Pagautos lašišos, kurių riebalinis pelekas nenukirptas, turi būti nedelsiant paleistos atgal į jūrą.

Žvejojant lašišas ir šlakius, viename laive gali būti naudojama ne daugiau kaip dvylika vienetų įrankių, skirtų šių žuvų žvejybai. Į laivą leidžiama paimti ne daugiau kaip šešias šių rūšių žuvis. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį pažeidimas užtraukia baudą nuo 250 iki 550 Eur, o padarytos žalos bazinis įkainis šlakiui arba lašišai yra 970 Eur už vienetą.