Už neteisėtą miško kirtimą nubausta Skuodo raj. įmonė, jos direktoriui – lygtinis laisvės atėmimas

Už neteisėtą miško kirtimą nubausta Skuodo raj. įmonė, jos direktoriui – lygtinis laisvės atėmimas
AA

Teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltais dėl neteisėto miško kirtimo Tauragės rajone pripažino Skuodo rajone registruotą juridinį asmenį ir jam vadovavusį direktorių M. J. 

Teismo sprendimu M. J. paskirta 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. Juridiniam asmeniui skirta 25 tūkst. eurų bauda.

Bylos duomenimis, medienos perpardavimu užsiimančios bendrovės tuometinis direktorius M. J., būdamas atsakingas už įmonėje priimamus sprendimus, inicijavo daugiau nei 5 hektarų ploto miško, priklausančio minėtajai bendrovei, neteisėtą iškirtimą. Neturint miško kirtimui reikalingo leidimo, Palolyčio kaime esančiame sklype 2018 metais buvo nukirsta daugiau nei 2 tūkst. medžių.

Skaičiuojama, kad taip gamtai buvo padaryta didesnė nei 215 tūkst. eurų žala. Baudžiamojon atsakomybėn už tai buvo patrauktas ir juridinis asmuo, ir jam tuomet vadovavęs M. J.

Nors kaltinamieji neigė savo kaltę dėl jiems inkriminuojamo nusikaltimo, jų kaltė buvo įrodyta byloje surinktais ir teisminio nagrinėjimo metu ištirtais įrodymais. Tauragės apylinkės teismas M. J. skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant vieneriems metams. M. J. taip pat įpareigotas dirbti ir tęsti darbą viso bausmės vykdymo atidėjimo metu. Juridiniam asmeniui teismas skyrė 25 tūkst. eurų baudą. Nuteistieji taip pat privalės atlyginti ir padarytą daugiau nei 215 tūkst. eurų žalą gamtai.

Tyrimui vadovavusios prokurorės R. Kiselevičienės teigimu, šio ikiteisminio tyrimo trukmę pakoregavo tai, jog miško kirtimo procese dalyvavo daug asmenų, kurie, siekiant užtikrinti sėkmingą nusikaltimo išaiškinimą, privalėjo būti apklausti. „Kadangi šiame procese veikė miško savininkai, rangovai, kirtėjai bei kiti asmenys, taip pat dalyvavo ne viena įmonė, privalėjome apklausti visus susijusius asmenis tam, kad būtų surinkti kuo detalesni parodymai. Kartu su kaltinamuoju aktu teismui buvo perduoti 6 tomai ikiteisminio tyrimo medžiagos. Teisminis nagrinėjimas užsitęsė tiek dėl apklaustinų asmenų gausos, tiek ir dėl Covid-19 pandemijos“, – teigė prokurorė.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Roma Kiselevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Ikona, uždaryti