Uostamiesčio teisėsauga atlieka tyrimą dėl savavaldžiavimo ir neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis

AA

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl savavaldžiavimo bei neteisėto disponavimo dideliu narkotinių (psichotropinių) medžiagų kiekiu.

`Spalio 18 d. į Klaipėdos ligoninę buvo pristatytas ir paguldytas 29 m. vyras, kurį stipriai sumušė bei sužalojo peiliu tuo metu nenustatyti asmenys.

Dėl šio įvykio Klaipėdos m. PK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl savavaldžiavimo. Tolimesnis nusikaltimo tyrimas buvo pavestas KPONTV. Policijos pareigūnai operatyviai, per kelias dienas nustatė ir sulaikė įtariama šiame brutaliame nusikaltime dalyvavusius, niekur nedirbančius tris asmenis.

Atlikę kratas jų gyvenamosiose vietose, kitose patalpose bei automobiliuose, pareigūnai rado įtariama narkotinės medžiagos – kanapių, elektronines svarstykles, tris smulkintuvus, sulankstomus peilius bei galimai šaunamąjį ginklą.

Pas vieną iš įtariamųjų – 36 m. vyrą rastas, kaip manoma, labai didelis psichotropinės medžiagos kiekis (bendra masė – apie 600 g) bei nukentėjusiajam priklausantys daiktai ir dokumentai. Įtariama, kad šis 36 m. vyriškis kartu su 24 m. ir 29 m. bendrininkais, automobiliu nuvežę nukentėjusįjį į atokią vietą, panaudodami psichinę bei fizinę prievartą, savavališkai reikalavo iš pastarojo grąžinti kelių tūkstančių eurų skolą.

Sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl savavaldžiavimo, neteisėto disponavimo narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis bei kitų nusikaltimų padarymo. Visi trys įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę, vėliau vienam iš įtariamųjų – 36 m. vyrui paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems dviem įtariamiesiems paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Už savavaldžiavimą panaudojant psichinę ar fizinę prievartą nukentėjusiajam, baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.