Tauragėje 60 kv. m bute nelegaliai veisė šunis

Tauragėje 60 kv. m bute nelegaliai veisė šunis
AA

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Tauragės departamento inspektoriai vasario 22 d. vakarą, apie 20 val., kartu su policijos pareigūnais atlikę patikrinimą Tauragės miesto gyventojos namuose surado 27 šunis, kuriuos neturėdama leidimo veisti gyvūnų laikytoja slėpė užsidariusi apie 60 kv. m bute.

Netikėto patikrinimo metu aptikti šunys – tai tarp pirkėjų populiarių veislių jorkšyro terjerai, maltos bišonai, Toy pudeliai ir Byverio terjerų mišrūnai, 10 suaugusių patelių, 2 suaugę patinai ir 15 jauniklių. Patekti į butą atvykusiems VMVT inspektoriams ir policijos pareigūnams pavyko ne iš karto, tačiau po ilgų įkalbinėjimų patekus į gyvūnų laikytojos patalpas įtarimai dėl nelegalios šunų veisimo veiklos pasitvirtino. Taip pat į vietą iškviesta ir veterinarijos gydytoja gyvūnų augintinių sveikatos būklei įvertinti, šiuo metu dar laukiama jos išvadų.

VMVT pradėjo tyrimą ir dėl įtarimų sukėlusio privataus veterinarijos gydytojo veiklos, kuris, kaip įtariama, galėjo suklastoti šių augintinių vakcinacijos pažymėjimus.

Iš netinkamai šunis laikiusios ir neteisėtą veiklą vykdžiusios veisėjos visi 27 šunys bendradarbiaujant su vietos savivaldybe buvo paimti ir perduoti laikinai globoti gyvūnų globos organizacijai. Šios laikytojos atžvilgiu pradėta administracinių nusižengimų teisena.

Neabejojama, kad gyvūnų augintinių laikytojos kaimynai galėjo žinoti apie tokį didelį gretimame bute laikytų gyvūnų skaičių, todėl VMVT prašo žmonių nelikti abejingais ir turint įtarimų apie panašias neteisėtas gyvūnų veisimo veiklas ir gyvūnų augintinių gerovės bei laikymo sąlygų pažeidimus kuo skubiau apie tai pranešti el. paštu skundai@vmvt.lt arba telefonu 8 800 40 403. Taip pat galima internete užpildyti pranešimo formą https://vmvt.lt/skundu-formos.

Reklama Ikona, uždaryti