STT atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą vakarų Lietuvos gydymo įstaigoms, pažeidusioms COVID-19 skiepijimo tvarką

STT atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą vakarų Lietuvos gydymo įstaigoms, pažeidusioms COVID-19 skiepijimo tvarką
AA

STT nagrinėjo Seimo narių gautą pranešimą dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties atvejų. 

Patikrinus aplinkybes dėl VšĮ Šilutės ligoninės ir VšĮ Šilalės r. ligoninės bei UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties skiepijimo COVID-19 vakcina atvejų, buvo priimtas sprendimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

Išsamiai išnagrinėjus informaciją dėl VšĮ Šilutės ligoninės atvejo, negauta duomenų ir nenustatyta, kad už skiepijimą COVID-19 vakcina atsakingi asmenys būtų pažeidę teisės aktuose nustatytą skiepijimo tvarką.

Šilalės r. ligoninės bei UAB „Ambulansas“ Šilalės greitosios medicinos pagalbos stoties atveju nustatyta, kad buvo paskiepyti 4 asmenys, kurie negalėjo būti įtraukti į sąrašą bei paskiepyti COVID-19 vakcina. Kadangi šiuo atveju nebuvo nustatyta didelė žala, esant pavieniams atvejams, vertinama, kad galėjo būti padarytas teisės akto pažeidimas, dėl kurio, esant pagrindui, galėtų būti sprendžiama dėl asmenų administracinės ir (ar) tarnybinės atsakomybės.

Atsižvelgiant į tai, STT perduos informaciją sprendimų priėmimui Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui prie SAM, Šilalės r. savivaldybei ir Šilalės r. ligoninei.

Reklama Ikona, uždaryti