Šilutės raj. žeberklininko padaryta žala gamtai siekia beveik 4 tūkst. eurų

Šilutės raj. žeberklininko padaryta žala gamtai siekia beveik 4 tūkst. eurų
AA

Praėjusi savaitė Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams buvo darbinga. Nustatyti trys šiurkštūs žvejybos pažeidimai. Vienas iš pažeidėjų žeberklu nudūrė žuvis Veiviržo ichtiologiniame draustinyje ir jam teks už tai sumokėti beveik 4 tūkst. eurų žalą gamtai.

Lapkričio 13 d. vykdydami akciją „Lašiša“ aplinkosaugininkai nustatė asmenį Šilutės rajono Šyšgirių polderio kanale, sugavusį mažesnę nei leidžiama lydeką ir jam teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 240 eurų, gresia administracinė nuobauda.

Tą pačia dieną nustatyti du asmenys, žvejoję valtimi Šilutės rajone, Rusnėje, Nemuno priešakinės deltos gamtiniame rezervate.

„Atkreipiame dėmesį, kad žvejyba gamtiniuose rezervatuose draudžiama ištisus metus. Todėl asmeniui gresia bauda iki 300 eurų, taip pat paimta guminė valtis su elektriniu varikliu ir dvi meškerės“, – sako Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Audrius Jonaitis.

Lapkričio 18 d. nustatytas asmuo Šalpės upėje, Veiviržo ichtiologiniame draustinyje, ties Jonikų kaimu nudūręs žeberklu 1 šlakį ir 1 margąjį upėtakį. Už neteisėtą žvejybą jam gresia bauda iki 300 eurų ir teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 3630 eurų.

Nors akcija „Lašiša“ baigiasi, pareigūnai įspėja, kad ir toliau planuos reidus lašišinėse upėse ir kituose vandens telkiniuose.