Pilkojo garnio medžioklė prie Atostogų parko Kretingos r. kainuos 2000 eurų, teisę medžioti ir šautuvą

Pilkojo garnio medžioklė prie Atostogų parko Kretingos r. kainuos 2000 eurų, teisę medžioti ir šautuvą
AA

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, prie Atostogų parko Kretingos rajone legaliai laikomu medžiokliniu ginklu nušovusį ne medžiojamąjį paukštį – pilkąjį garnį. Asmeniui tai kainuos apie 2000 eurų, teisę medžioti ir šautuvą.

AAD Pranešimų priėmimo tarnyba gavo pranešimą, kad Kretingos r. prie kūdros šalia Atostogų parko asmuo medžiokliniu šautuvu šaudo į plaukiojančius paukščius.

Pranešimų priėmimo tarnybai operatyviai perdavus informaciją Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijai, pareigūnai iškart nuvažiavo į nurodytą vietą ir nustatė pažeidėją.

Asmuo legaliai laikomu medžiokliniu ginklu svetimuose plotuose be medžioklės lapo spėjo nušauti ne medžiojamąjį paukštį – pilkąjį garnį. Asmeniui gresia bauda iki 1800 eurų ir teisės medžioti atėmimas nuo 3 iki 5 metų. Taip pat paimtas šautuvas, apskaičiuota žala aplinkai – 175,45 euro.

„Atostogų parkas – poilsiavietė, kur žmonės leidžia laisvalaikį, sportuoja, vaikšto, todėl supratę, kad ši „medžioklė“ kelia grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, privalėjome reaguoti žaibiškai. Su kolega Virgilijumi Olšausku lėkėme automobiliu įjungtais mėlynos spalvos švyturėliais. Laimė, kad spėjome laiku ir žmonės nenukentėjo. Todėl dėkojame žmogui, nieko nelaukusiam ir apie įvykį pranešusiam Pranešimų priėmimo tarnybai, kurios pareigūnai informaciją iškart perdavė mums“, – sakė Klaipėdos GGAI pareigūnas Mindaugas Salys.

Be to, priduria aplinkosaugininkas, visiems privalu laikytis draudimo medžioti arčiau kaip 200 m nuo gyvenamųjų namų ir rekreacinėse zonose.