Grįžti į naujienas

Pastebėti sukčiavimo atvejai susiję su skelbimų portalais

#Kriminalai
Pastebėti sukčiavimo atvejai susiję su skelbimų portalais
Data
2021-01-20
Autorius
DPD Lietuva
Kategorija
Kriminalai
Dalintis
Facebook | El.paštu

DPD Lietuva sulaukė  pranešimų apie suaktyvėjusį finansinį sukčiavimą, kai internetiniai sukčiai bando išvilioti asmenų, pardavinėjančių prekes skelbimų portaluose, mokėjimo kortelių duomenis.

Internetiniai sukčiai apsimeta norintys įsigyti iš Jūsų daiktus, parduodamus per skelbimų portalus, skambina arba rašo per Viber ir nurodo kenkėjišką nuorodą, kurioje prašo suvesti Jūsų mokėjimo kortelės duomenis, tam kad tariamai gautumėte pinigus už prekę.

DPD Lietuva atstovai primygtinai rekomenduoja neatidarinėti įtartinų nuorodų. Nori atkreipti Jūsų dėmesį ir į tai, kad oficialios DPD siuntų savitarnos nuorodos yra esiunta.dpd.lt ir esiunta.lt, o atidaromi DPD internetiniai puslapiai visuomet baigiasi būtent galūne „dpd.lt (dpd taškas lt). 

Taip pat informuoja, kad „DPD Lietuva“ svetainėje esiunta.dpd.lt nesurenkami mokėjimai už privačių asmenų parduodamas prekes.

Kenkėjiška interneto svetainė šiuo metu yra užblokuota ir apie ją pranešta atsakingoms institucijoms. Toliau stebima situacija ir prireikus bus reaguojama..

Kaip atpažinti sukčiavimą?

  1. Prašoma įvesti banko kortelės numerį, kad pervestų Jums lėšas;

  2. Internetinio puslapio adrese nėra esiunta.lt (esiunta taškas lt) arba esiunta.dpd.lt (esiunta taškas dpd taškas lt)

  3. Daug gramatinių ir kalbos rašybos klaidų tiek susirašinėjant, tiek ir kenkėjiškame puslapyje.

Pastebėjus panašias sukčių veiklas DPD vardu, prašome apie tai pranešti kas@dpd.lt