Nuo rytojaus įsigalioja pakeitimai dėl tvarkos automobiliuose

Nuo rytojaus įsigalioja pakeitimai dėl tvarkos automobiliuose
AA

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad jau nuo rytojaus, birželio 1 d., alkoholio produktų vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytose pakuotėse automobilių salonuose užtrauks baudą nuo 40 iki 100 eurų.

Išimtis taikoma tik toms transporto priemonėms, kuriose salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos. Už tokį patį pažeidimą, jei jis bus padarytas pakartotinai, grės dar didesnė bauda (nuo 100 iki 140 eurų).

Už alkoholio vartojimą automobilio salone įprastai iki šiol buvo baudžiamas tik transporto priemonės vairuotojas pagal Administracinių nusižengimų kodekse (ANK) įtvirtintą bendrą Kelių eismo taisyklių pažeidimo punktą. Nuo rytojaus už šiuos veiksmus baudas galės gauti ir draudimo nepaisantys keleiviai, taip pat įstatymo pataisa padidino skiriamos baudos dydį.
 

Kontrolės įstatymo pataisos, draudžiančios fiziniams asmenims vartoti, laikyti ir gabenti alkoholio produktus atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, Lietuvoje galioja nuo 2009 metų.

Reklama Ikona, uždaryti