Kretingos psichikos sveikatos centras bei buvusi jo vadovė išgirdo teismo sprendimą

Kretingos psichikos sveikatos centras bei buvusi jo vadovė išgirdo teismo sprendimą
AA

Klaipėdos apygardos teismas pripažino juridinį asmenį – Kretingos psichikos sveikatos centrą, bei buvusią jo vadovę sukčiavus, piktnaudžiavus bei panaudojus klastotus dokumentus.

Teismo sprendimu, juridinis asmuo turės sumokėti 20 tūkst. eurų baudą ir atlyginti padarytą turtinę žalą – daugiau nei 52 tūkst. eurų.

Buvusiai įstaigos vadovei teismas skyrė 15 tūkst. eurų dydžio baudą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnų surinkti duomenys atskleidė, kad Kretingos rajono savivaldybės viešosios įstaigos Kretingos psichikos sveikatos centro tuometinė vadovė medicininėje dokumentacijoje fiksavo melagingus duomenis apie tariamai suteiktas gydymo paslaugas Psichikos dienos stacionare.

Per daugiau nei pusantrų metų privalomojo sveikatos draudimo elektroninėje sistemoje buvo užfiksuota, kad įstaiga suteikė paslaugas 101 pacientui, nors tokios paslaugos teikiamos nebuvo.

Nusikalstamų veiksmų buvo imtasi siekiant įgyti didesnį finansavimą viešajai įstaigai bei suformuoti nuomonę apie gerus gydymo įstaigos veiklos rezultatus.

Tikrovės neatitinkantys duomenys apie įstaigos Psichikos dienos stacionare tariamai suteiktas gydymo paslaugas buvo pateikti Valstybinei ligonių kasai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, kuri pagal gautus duomenis Kretingos psichikos sveikatos centrui pervedė priskaičiuotas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas – daugiau nei 52 tūkst. eurų.

Dėl minėtų nusikalstamų veikų įtarimai taip pat buvo pareikšti dar dviem įstaigos darbuotojams, kurie buvo įtariami dokumentų klastojimu, tačiau su jais susiję ikiteisminiai tyrimai buvo nutraukti, asmenis atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Nuteistiesiems – Kretingos rajono savivaldybės viešajai įstaigai Kretingos psichikos sveikatos centrui ir buvusiai jo vadovei – teismas skyrė dešimtūkstantines baudas. Viešoji įstaiga taip pat privalės atlyginti ir padarytą žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondui, kuri siekia daugiau nei 52 tūkst. eurų.

 

Ikona, uždaryti