Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos apie galimai kvaišalus platinusį 24 m. niekur nedirbantį Klaipėdos miesto gyventoją. 2022 m. balandžio mėn. Klaipėdoje, Minijos g., uostamiesčio teisėsaugininkai šį vaikiną sulaikė.
Tą pačią dieną atliktų kratų metu KPONTV pareigūnai jaunuolio naudojamame garaže ir pastarojo gyvenamojoje vietoje rado bendrai daugiau kaip 1,3 kg narkotinės medžiagos – kanapių, kokaino, 62 tabletes su psichotropine medžiaga MDMA, tris smulkintuvus bei dvejas svarstykles su narkotinių medžiagų pėdsakais.
Įtariama, kad prie nusikalstamos veikos galėjo prisidėti ir minėto vaikino giminaitis – 47 m. niekur nedirbantis, anksčiau už vagystę, transporto priemonės vairavimą esant neblaiviam teistas klaipėdietis. Įtarimai padarius nusikalstamą veiką, numatytą Baudžiamojo kodekso 260 straipsnio („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“) 2 dalyje pareikšti abiem asmenims.
24 m. įtariamasis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Kitam įtariamajam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
Laikinai apribotos nuosavybės teisės į vienam iš įtariamųjų priklausančias pinigines lėšas – daugiau kaip 4 000 eurų.
Baudžiamąją bylą su kaltinamuoju aktu tyrimui vadovavęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras perdavė Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.
Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.