Klaipėdos kriminalistai antrą kartą su įkalčiais sulaikė galimai narkotines medžiagas platinusį nepilnametį

AA

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai antrą kartą per kelis mėnesius su įkalčiais sulaikė nepilnametį, įtariama platinusį narkotines medžiagas.

2023 m. balandžio mėn. pabaigoje Klaipėdoje, Taikos pr., KPONTV pareigūnai sulaikė anksčiau neteistą, vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbančią, 20 m. klaipėdietę, pas kurią buvo rasta narkotinės medžiagos – kanapių.
Tą pačią dieną, tęsiant tyrimo veiksmus, Klaipėdoje, Taikos pr., sulaikytas šią narkotinę medžiagą merginai pardavęs penkiolikmetis klaipėdietis. Atlikus kratą pastarojo gyvenamojoje vietoje, pareigūnai rado beveik 190 g kanapių, kokaino, tris trintuves ir dvejas svarstykles, ant kurių buvo narkotinių medžiagų pėdsakai, bei šaunamąjį ginklą.
Šis niekur nesimokantis nepilnametis teisėsaugai jau buvo žinomas – 2022 m. jam pareikštas įtarimas dėl vagystės, 2023 m. – dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Sulaikymo metu jaunuolis dar nebuvo sulaukęs tokio amžiaus, nuo kurio atsiranda baudžiamoji atsakomybė už narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimą.
20 m. merginai buvo pareikštas įtarimas dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis, neturint tikslo jų platinti, ir paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. (Apie šią operaciją jau buvo skelbta 2023 m. balandžio mėn.).

Įtariamajai prisipažinus, ikiteisminis tyrimas jos atžvilgiu buvo atskirtas ir nutrauktas pagal laidavimą, įpareigojant sumokėti 600 eurų į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Jau atliekamo tyrimo metu gauta duomenų, kad minėtas nepilnametis, sulaukęs 16 m., toliau vykdė nusikalstamą veiką – 2023 m. birželio mėn. užfiksuota, kaip jis Klaipėdoje įtariama pardavė kitam asmeniui kanapių.
2023 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje Klaipėdoje KPONTV pareigūnai antrą kartą sulaikė šį nepilnametį, pas kurį asmens kratos metu rado įtariama platinimui paruoštų kanapių, peilį bei dujų balionėlį. Atlikus kratą jo gyvenamojoje vietoje, rasta įtariama kanapių ir elektroninės svarstyklės.
Jaunuoliui pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų platinimo, jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Vėliau įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nepilnamečio atidavimas prižiūrėti.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.
Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.