Klaipėdos aplinkosaugininkai tikrina stintautojus

Klaipėdos aplinkosaugininkai tikrina stintautojus
AA

Ketvirtadienį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami reidą Klaipėdoje, Malkų įlankoje, tikrino, ar stintas gaudantys žvejai laikosi mėgėjų žvejybos taisyklių. Patikrinus 20 žvejų buvo nustatyti 5 pažeidimai. Be to, vienas iš pažeidėjų patrauktas administracinėn atsakomybėn už agresyvų elgesį ir pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą.

Per vieną dieną aplinkosaugininkai tikrindami žvejus mėgėjus nustatė 5 žvejybos taisyklių pažeidimus.

Vienas asmuo elgėsi itin agresyviai, įžeidinėjo aplinkosaugos pareigūnus, todėl buvo iškviesta policija ir panaudojus specialiąsias priemones jis buvo sulaikytas ir išvežtas į policijos komisariatą. Asmeniui surašyti du administracinio nusižengimo protokolai, vienas už pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą ir kitas už aplinkosaugos pareigūno garbės ir orumo pažeminimą.  

„Aplinkos apsaugos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymas gali užtraukti nemalonumų. Nevertėtų stebėtis, kad atsisakius parodyti dokumentus, piktybiškai nesidalijant informacija pareigūnas jums gali surašyti protokolą. O šiuo konkrečiu atveju, kai asmuo elgiasi agresyviai, keikia ir įžeidinėja pareigūną, taikoma administracinė nuobauda ir už pareigūno garbės ir orumo pažeidimą. Taip piktybiškai nusiteikusiam asmeniui gresia iki 1800 eurų bauda“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad pagal Administracinių nusižengimų kodeksą kliudymas įstatymų įgaliotiems pareigūnams įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų ar nurodymų, sprendimų nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo 80 iki 780 eurų. Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 390 iki 1950 eurų. O už valstybės pareigūno asmens garbės ir orumo pažeminimą gresia bauda nuo 50 iki 300 eurų.

Per reidą aplinkosaugos pareigūnai taip pat nustatė kitą asmenį, turėjusį ne mėgėjų žvejybos įrankį –mėtomąjį tinklą, ir naudojusį per daug kabliukų. Už šiuos pažeidimus jam gresia iki 260 eurų bauda.

Dar vienas pažeidėjas žvejojo be žvejybos leidimo ir už tai jam gresia bauda iki 60 eurų.

Per sausio mėnesį Klaipėdos aplinkosaugininkai, tikrindami, ar asmenys, gaudantys stintas, laikosi mėgėjų žvejybos taisyklių, surengė daugiau nei 10 reidų. Patikrino daugiau nei 600 žvejų ir 30 asmenų buvo patraukti administracinėn atsakomybėn už mėgėjų žvejybos pažeidimus.

„Šiuo metu į Klaipėdą stintų žvejoti suvažiuoja žvejai iš visos Lietuvos ir labai gaila, kad svečiai elgiasi itin neatsakingai, t. y. girtauja, šiukšlina ir savo elgesiu prisišaukia ir policijos pareigūnus. Įspėjame, kad Klaipėdos aplinkosaugininkai šiuo metu skiria ypatingą dėmesį stintų žvejybos kontrolei. Tikrindami žvejus pasitelkiame į pagalbą ir neetatinius aplinkos apsaugos pareigūnus, o jei yra reikalas – policijos pareigūnus“, – teigia Klaipėdos GGAI viršininkas Vitalis Marozas.

Ikona, uždaryti