Klaipėdos aplinkosaugininkai sučiupo žolę deginusį ir draudžiamus žvejybos įrankius laikiusį žmogų

Klaipėdos aplinkosaugininkai sučiupo žolę deginusį ir draudžiamus žvejybos įrankius laikiusį žmogų
AA

Klaipėdos aplinkosaugininkai, vykdydami akciją „Lydeka 2022“, pagal turimą informaciją, Skuodo r. patikrino įtartiną sodybą ir nustatė, kad asmuo laikė 9 draudžiamus įrankius. Be to, aplinkosaugininkai išaiškino, kad tas pats asmuo išdegino žolę prie savo sodybos. Už šiuos pažeidimus jam gali tekti susimokėti iki 1268 eurų baudą.

Aplinkosaugininkams atlikus asmens sodybos patikrinimą informacija dėl ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymo pasitvirtino. Buvo rasti aštuoni statomieji tinklai, gaudyklė ir kilpa laukiniams gyvūnams gaudyti. Asmeniui gresia bauda iki 860 eurų, paimta kilpa bei tinklai.

Taip pat nustatyta, kad sodybos šeimininkas prieš savaitę išdegino žolę šalia savo sodybos. Už tai asmeniui surašytas administracinių nusižengimų protokolas, gresia bauda iki 300 eurų, ir reikės atlyginti žalą gamtai – 108 eurus.

„Norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad žolės deginimas yra ne tik itin pavojingas gamtai, teršiantis aplinkos orą, bet gali pakenkti ir žmogaus sveikatai bei pasiglemžti jo turtą. Pastebime,  kad asmenys nesusimąsto, kad žolės deginimas – nusikaltimas, galintis užtraukti sankcijas, patuštinsiančias kišenes, nes už sukeltą gaisrą gresia administracinės baudos ir žalos gamtai atlyginimas“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.