Klaipėdos aplinkosaugininkai Karinių oro pajėgų sraigtasparniu vykdė aplinkos apsaugos kontrolę

Klaipėdos aplinkosaugininkai Karinių oro pajėgų sraigtasparniu vykdė aplinkos apsaugos kontrolę
AA

Trečiadienį Aplinkos apsaugos departamento Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos ir Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai bendradarbiaudami su Lietuvos kariuomene, Karinių oro pajėgų sraigtasparniu išžvalgė Baltijos jūros baseino, Kuršių marių ir Danės, Veiviržo bei Minijos upių teritorijas.

„Per skrydį galima pamatyti tokias teritorijas, kurias pasiekti ne tik automobiliu, bet ir laivu gali būti sudėtinga. Be to, vykdydami aplinkos apsaugos kontrolę tiek iš žemės, tiek iš oro, turime daugiau galimybių pastebėti aplinkosauginius pažeidimus ir juos greičiau užkardyti“, – sakė Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Vidmantas Tilvikas.

Per buvo tikrinami žvejai verslininkai, laivai ir galima tarša iš jų. Taip pat buvo tikrinama ar jūroje ir jos pakrantėse nematyti taršos požymių, ar gyventojai laikosi pakrančių apsaugos juostų reikalavimų.

Aplinkosaugininkai primena, kad pakrančių apsaugos juostose statyti motorines transporto priemones arčiau kaip 25 m iki vandens telkinio kranto draudžiama. Šie reikalavimai galioja visada, tiek rudenį, tiek ir žiemą.

Aplinkosaugininkai atidžiai išvalgę minėtas teritorijas, pakrantės ir jūros taršos incidentų nenustatė ir aplinkos apsaugos pažeidimų nefiksavo.

Ikona, uždaryti