Klaipėdoje sulaikytam asmeniui pareikšti įtarimai dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir ginklu

AA

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė asmenį, kuris įtariama neteisėtai disponavo dideliu narkotinių medžiagų kiekiu bei šaunamuoju ginklu.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas, gavus informacijos apie niekur nedirbančio 24 m. Klaipėdos miesto gyventojo, siejamo su organizuotu nusikalstamumu, galimai vykdomą kvaišalų platinimą. Šis asmuo – anksčiau teistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis.

2023 m. rugsėjo mėn. pabaigoje Klaipėdoje, Taikos pr., KPONTV pareigūnai minėtą vyriškį sulaikė. Tą pačią dieną atliktų kratų klaipėdiečio gyvenamojoje vietoje bei pagalbinėse patalpose, kuriomis šis naudojosi, metu rasta apie 55 g gryno kokaino (bendra masė – apie 125 g), apie 140 g kanapių, dvejos svarstyklės bei šaunamasis ginklas.

Jaunuoliui pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, turint tikslą jas platinti, bei neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu. Jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.

Taip pat suimtajam pareikšti įtarimai ir dėl kitų nusikalstamų veikų – jis įtariamas tuo, kad įvykdė plėšimą, sistemingai baugino asmenį ir sugadino nedidelės vertės svetimą turtą.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).

Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.