Iš prostitucijos bandžiusiai verstis 30-metei klaipėdietei gresia ilgi metai nelaisvės

Iš prostitucijos bandžiusiai verstis 30-metei klaipėdietei gresia ilgi metai nelaisvės
AA

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje 30-metė klaipėdietė kaltinama pelnymusi iš prostitucijos.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Turimais duomenimis, Klaipėdoje gyvenanti moteris įkūrė saloną, teikiantį masažus su lytinės aistros tenkinimo paslaugomis. Manoma, kad minėtoms paslaugoms teikti ji įkalbėjo 2001 m. gimusią merginą, kuriai klientų kaltinamoji ieškodavo per populiariuose skelbimų portaluose patalpintus skelbimus.

Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, kaltinamoji buvo atsakinga už minėtų skelbimų talpinimą, tokių paslaugų apmokėjimą ir kt. Įtariama, kad šia nusikalstama veika moteris galėjo užsiimti daugiau nei metus.

Kaltinamajai skirtas laikinas nuosavybės teisių apribojimas 1420 eurų, galimai gautų iš nusikalstamos veikos.

Klaipėdos gyventojai už tai pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 307 straipsnio („Pelnymasis iš kito asmens prostitucijos“) 2 dalį. Už šiame straipsnyje numatytą nusikalstamą veiką asmuo gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Pažymima, kad už vertimąsi prostitucija arba naudojimąsi jos paslaugomis už atlygį gresia bauda nuo 90 iki 140 eurų, jei pažeidimas padaromas pakartotinai, bauda gali išaugti iki 300 eurų