Besibučiuojančių vyrų nuotrauką įžeidžiančiai komentavęs klaipėdietis gavo baudą

Besibučiuojančių vyrų nuotrauką įžeidžiančiai komentavęs klaipėdietis gavo baudą
AA

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų nuosprendžiu G. B. nuteistas už tai, kad viešai niekino ir skatino neapykantą prieš žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl seksualinės orientacijos.

Byloje nustatyta, kad G. B., turėdamas tikslą viešai niekinti ir skatinti neapykantą prieš žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl seksualinės orientacijos, socialiniame tinkle www.facebook.com viešai po vartotojo P. B. paskelbta nuotrauka, kurioje užfiksuotas dviejų besibučiuojančių vyrų vaizdas, parašė vulgarių žodžių ir keiksmų grandinės komentarus, kuriais pagal Lietuvos teismo ekspertizės centro specialisto išvadą nuotrauką įkėlęs asmuo dėl lytinės orientacijos yra niekinamas, ir tokiu būdu skatinama neapykanta visiems homoseksualams.

Kaltinamasis G. B. teisiamojo posėdžio metu pripažino savo kaltę ir paaiškino, kad viskas įvyko prieš daug metų, tuo metu buvo jauno amžiaus, todėl ir mąstė kitaip, negu dabar.

 

Nukentėjusysis P. B. nurodė, kad jis nuotrauką įkėlė pats iš savo profilio, nuotraukoje du besibučiuojantys vaikinai, vienas iš jų – jis. Nuotrauką įkėlė, nes tiesiog norėjo pasidalinti akimirka, be jokių kitų intencijų, nesitikėjo, kad ta nuotrauka kažką suerzins ir sulauks neigiamų komentarų. Taip pat nukentėjusysis pareiškė civilinį ieškinį, kuriuo prašė priteisti 500 Eur neturtinės žalos ir 500 Eur bylinėjimosi išlaidų iš kaltinamojo, kadangi jis dėl viešo neapykantos komentaro patyrė neturtinę žalą, komentaru buvo siekta viešai paniekinti ir įžeisti jį dėl jo lytinio gyvenimo ypatybių, skatinti viešą neapykantą jam ir visai socialinei grupei lytinės orientacijos pagrindu.

Skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į tai, jog G. B. padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą, nukreiptą prieš asmens lygiateisiškumą ir sąžinės laisvę, iki šio nusikaltimo padarymo nebuvo teistas, nusikaltimą padarė būdamas nepilnamečiu (16 metų amžiaus), kaltę pripažino, į byloje nustatytą jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, ir todėl jam skyrė 376,50 Eur baudą. Taip pat nuosprendžiu nuspręsta iš dalies patenkinti nukentėjusiojo pareikštą civilinį ieškinį, jam priteista – 300 Eur neturtinei žalai atlyginti bei 500 Eur atstovavimo išlaidoms atlyginti.

Nuosprendis per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

Reklama Ikona, uždaryti