Grįžti į naujienas

Visos Klaipėdos mieste esančios žaliosios rodyklės bus nuimtos

#Eismas
Visos Klaipėdos mieste esančios žaliosios rodyklės bus nuimtos
Data
Autorius
Kategorija
Eismas
Dalintis
Facebook | El.paštu
Kelių eismo taisyklių 76 punktas nuo 2020 m. sausio 1 d. neteks galios, t. y. nebeliks ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtintų lentelių su žalia rodykle, nukreiptų į dešinę, kai vairuotojams leidžiama sukti į dešinę ir degant draudžiamam šviesoforo signalui. Visos Klaipėdos mieste esančios žaliosios rodyklės, naudojamos ties raudonu šviesoforo signalu, bus nuimtos iki 2020 m. sausio 1 d. Tikėtina, kad tai sumažins daugumos šviesoforinių sankryžų laidumą, bet padidins eismo saugumą.
Eismo laidumą dalinai kompensuos nuo 2019 m. lapkričio 1 d. Kelių eismo taisyklių 75 punkto panaikinimas, t. y. dabar leidžiama atlikti posūkį degant žaliam šviesoforo signalui net ir tada kai nedega papildoma sekcija leidžianti daryti posūkį. Reikėtų atkreipti vairuotojų dėmesį, kad degant posūkiui papildomai sekcijai su rodykle, vairuotojo kelyje neturėtų būti jokių kliūčių, o degant pagrindiniam žaliam šviesoforo signalui, vairuotojas darydamas posūkį privalo įsitikinti ar tai daryti saugu, t. y. praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus bei kitas, jo važiavimo kryptį kertančias transporto priemones.
Panaikinus žaliąsias dešininių posūkių lenteles, bus įgyvendinamos trumpalaikės ir ilgalaikės eismo gerinimo priemonės. Dabar rengiamos schemos ilgalaikėms pagrindinių miesto gatvių sankryžų tobulinimo priemonėms, perkama tam reikalinga įranga. Bus montuojami nauji šviesoforų valdikliai, perbraižomas horizontalus eismo juostų žymėjimas, įrengiamos papildomos eismo juostos posūkiams į dešinę. Jos bus įgyvendinamos 2020 m. sausio–balandžio mėn. ir vėliau. Tačiau pasiekti tokį pat pralaidumą, kaip su žaliomis rodyklėmis, nepavyks, nes situaciją sankryžose cikliškai valdys užprogramuotas valdiklis, o ne pats vairuotojas, kaip šiuo metu.