Rugsėjo mėnesį policija vykdys eilę patikrinimų: atskleidė, į ką kreips dėmesį

Rugsėjo mėnesį policija vykdys eilę patikrinimų: atskleidė, į ką kreips dėmesį
AA

Siekiant, kas mokslo metų pradžios netemdytų skaudžios eismo nelaimės, Klaipėdos, kaip ir visos Lietuvos policija visą 2021 m. rugsėjo mėnesį ypatingą dėmesį skirs eismo saugumui gatvėse prie mokyklų, darželių, pėsčiųjų perėjose, tikrins ar vaikai automobiliuose vežami saugiai – specialiose kėdutėse, prisegti diržais, ar važiuojantys dviračiais, paspirtukais dėvi šalmus ir panašiai. Didelis dėmesys bus skiriamas vairuotojų blaivumui tikrinti, ypač mokyklinių ir maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų. Kontroliuojamos bus ir žmonių susibūrimo, renginių, nepilnamečių pamėgtos susibūrimo vietos, siekiant užkardyti alkoholinių gėrimų vartojimą, vaikų rūkymą, neblaivių asmenų pasirodymą, kitus viešosios tvarkos pažeidimus.

Per šiandien, rugsėjo 2 d., ryte prie vienos uostamiesčio progimnazijos surengtą  priemonę Klaipėdos apskr. VPK Kelių policijos pareigūnai patikrino apie pusšimtį moksleivius į mokyklą vežusių transporto priemonių. Vienai vairuotojai skirta bauda, nes galinėje automobilio sėdynėje sėdėjęs vaikas nebuvo prisegtas saugos diržu. Moteris prasižengė pirmą kartą, todėl jai skirta pusė minimalios baudos – 15 eurų. Dar 5 vairuotojos buvo įspėtos – jos pareigūnams teigė, kad vaikai saugos diržus atsisegė ką tik, nors tai daryti galima tik transporto priemonei visiškai sustojus. 

Rugsėjo mėnesį policija keliuose vykdys prevencines priemones:

Rugsėjo 1-4 d. bus vykdoma pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė - tamsiuoju paros matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolė.

Rugsėjo 6-10 d. vyks vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos).

Rugsėjo 6-11 d. vyks pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė.

Rugsėjo 16-22 d. bus vykdoma eismo dalyvių kontrolė išsiaiškinant prioritetinius KET pažeidimus.

Rugsėjo 23-25 d. bus vykdoma dviračių (elektrinių paspirtukų) vairuotojų kontrolė – saugos priemonių dėvėjimas (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais, šalmų ir kt.), šių eismo dalyvių KET VIII skyriaus nuostatų laikymosi kontrolė.

Pareigūnai ragina vairuotojus keliuose elgtis atsakingai ir drausmingai, laikytis visų Kelių eismo taisyklių reikalavimų, segėti saugos diržus, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ar neturint tam teisės.

Ikona, uždaryti