Priminimas keliaujantiems traukiniais – galimos tik būtinosios kelionės, numatomos patikros

Priminimas keliaujantiems traukiniais – galimos tik būtinosios kelionės, numatomos patikros
AA

Keleivių vežimo geležinkeliu bendrovė „LTG Link", artėjant Velykų savaitgaliui, primena keleiviams apie esamus judėjimo ribojimus, jų išimtis, ir numatomas policijos patikras keleivinėse stotyse.

„Artėjantis Velykų savaitgalis bus iššūkiu – juntamas pandeminis nuovargis, kurio paveikti kai kurie žmonės nusprendžia nepaisyti judėjimo ribojimų. Visgi norime atsakingai priminti, kad šiuo metu galimos tik būtinosios kelionės, o su savimi reikia turėti kelionės būtinybę pagrindžiantį dokumentą. Bendradarbiaujame su policija, keleivinėse stotyse pradedamos patikros, kurios tęsis ir visą šventinį savaitgalį", – pasakoja „LTG Link" vadovas Linas Baužys.

L. Baužys ragina keleivius elgtis sąmoningai ir, jei kelionė nėra būtinoji, grąžinti kelionės bilietą. Tai padaryti galima internetinėje svetainėje traukiniobilietas.lt, jei bilietas pirktas internetu, arba bilietų pardavimo kasose.

Keleiviams primenama, kad keliauti galima tik tuomet, jei:

Vykstama į savo gyvenamosios vietos savivaldybę.

Važiuojama į darbą, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje.

Kai savivaldybėje turima nuosavybės teise priklausančio turto.

Dėl artimųjų netekties.

Dėl medicininių paslaugų.

Kai vykstama į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančias stotis.

Kaip yra informavusi policija, su savimi reikia turėti kelionės būtinybę pagrindžiantį dokumentą arba jo nuotrauką telefone. Tai gali būti, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto nuosavybės dokumentai, gyvenamosios vietos deklaracija ar siuntimas pas gydytoją. Jei keleivis, važiuojantis traukiniu, policijos pareigūnui negalės pateikti kelionės būtinybę pagrindžiančio dokumento, jam bus skirta bauda. Išlaipinimai neplanuojami.

„LTG Link" atkreipia dėmesį, kad traukiniuose galioja sustiprintos saugumo priemonės: išlaikomi atstumai, keleiviai gali dezinfekuoti rankas, dėvimos kaukės. Patys traukiniai kasdien nuodugniai dezinfekuojami.