Klaipėdos Rumpiškės kvartale veiklą pradės septynios dviračių laikymo patalpos

Klaipėdos Rumpiškės kvartale veiklą pradės septynios dviračių laikymo patalpos
AA

Nuo penktadienio, birželio 9 dienos, Klaipėdos miesto savivaldybė perduoda KKT administruoti naujai pastatytas dviračių laikymo patalpas renovuotame Rumpiškės kvartale. Ten yra 7 tokie bendros 210 dviračių talpos statiniai .

dviračių saugyklos klaiopėda

Patalpos rakinamos, spyna atidaroma telefonu. Aplinkinių namų gyventojai, norintys ten laikyti dviratį ar paspirtuką, turi pateikti prašymą, sutikti su laikymo taisyklėmis. Prašymą galima pateikti internetu https://pparking.klaipedatransport.lt/User/Login?ReturnUrl=%2F (prisijungus spausti „teikti prašymą / dviračių laikymas“) arba atėjus į mūsų Klientų aptarnavimo centrą, adresu  S. Daukanto 13A, Klaipėda. Prašymai priimami jau nuo penktadienio, birželio 9 d.

 

„Klaipėdos keleivinis transportas” tokią veiklą pradėjo 2015 metais ir iki šiol prižiūrėjo dvi  rakinamas dviračių laikymo vietas – Ligoninės stotelėje ir Sportininkų gatvėje. Įstaigai buvo patikėta ir dviračių skaitiklių priežiūra. Perėmus Rumpiškės kvartalo paviljonus, šis darbo baras ženkliai išsiplės. Klaipėda sparčiai “dviratėja”. 2017-aisiais dviračiais mieste buvo atliekama 3% kelionių. Pernai – jau 6% kelionių atlikta dviračiais ir paspirtukais. Klaipėdos darnaus judumo plane numatyta, kad 2030-aisiais tas rodiklis turi pasiekti 8%. Naujų dviračių laikymo vietų įveiklinimas prisidės prie spartesnės draugiško gamtai keliavimo būdo plėtros.

KKT personalas priežiūros darbams į laikymo paviljonus atvyks irgi tik netaršiomis transporto priemonėmis – elektromobiliais ir paspirtukais. Ši  sąlyga yra įrašyta ir paslaugų teikimo sutartyje, pasirašytoje su savivaldybe.