„Klaipėdos autobusų parkas“ išrinktas inovatyviausio viešojo pirkimo nugalėtoju

„Klaipėdos autobusų parkas“ išrinktas inovatyviausio viešojo pirkimo nugalėtoju
AA

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba išrinko ir paskelbė 2022 m. geriausiai ir profesionaliausiai organizuotus pirkimus. Tarp prizininkų - ir UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP). Uostamiesčio bendrovės elektra varomų autobusų veiklos nuomos pirkimas pripažintas nugalėtoju inovatyviausių pirkimų kategorijoje už pritaikytą naują „sutarties iki rakto“ principą perkant keleivių transporto nuomą.

Kaip jau buvo skelbta, KAP šią vasarą sėkmingai atliko viešųjų pirkimų procedūrą ir pasirašė sutartį su UAB „Vėjo projektai“ dėl 10 elektra varomų autobusų veiklos nuomos dešimties metų laikotarpiui. Tai yra pirmasis, Lietuvoje analogų neturintis, viešojo transporto veiklos nuomos paslaugos pirkimas.

„Įsigijome ne autobusus, o didžiulį paslaugų kompleksą – autobusų pristatymą, jų pilną techninį aptarnavimą, įkrovimo stotelių pastatymą, elektros energijos tiekimą, turto draudimą. Mūsų bus tik vairuotojai ir keleivių pervežimo paslauga. Visais kitai dalykais turės pasirūpinti veiklos nuomos paslaugos teikėjas“, - pasakojo Elida Mantulovė, KAP Finansų ir projektų valdymo departamento direktorė.

KAP, kaip savivaldybės kontroliuojamos įmonės, paskirtis – ne tik patogiai vežti keleivius, bet ir įgyvendinti akcininkų keliamą itin aukštą tikslą – iki 2025 m. turimus 34 dyzeliniu kuru varomus autobusus pakeisti elektra varomais ir visiškai netaršiais autobusais.

„Tikrai nelengva misija būti pirmiems, būti drąsių ir inovatyvių sprendimų flagmanais, tačiau tai tvirtas įrodymas to, kad siekiant itin ambicingų tikslų, drąsūs, ryžtingi ir motyvuoti sprendimai tiesiog būtini. Labai džiaugiuosi ir Klaipėdos autobusų parko pasiekimu, ir elektrinių autobusų gamintojais klaipėdiečiais, kurie nuo pat pradžių tikėjo tos ambicingos idėjos prasme ir šiandien garsina Klaipėdą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje - gebame ne tik sukurti, gebame ir pagaminti, ir teisėtai bei teisingai atlikti visas privalomas procedūras. Visa tai - savo jėgomis, kurdami ir atversdami naują Lietuvos transporto istorijos puslapį" – sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Lietuvoje organizuojamų šalies bendrovių sėkmingos pirkimų patirties rinkimų kuratoriai - Ekonomikos ir inovacijų ministerija – akcentuoja, jog profesionaliai organizuojami viešieji pirkimai gali lemti didelius ir kokybiškus pokyčius mūsų valstybėje – sudaryti sąlygas diegti naujoves, gerinti ir gražinti mūsų aplinką, efektyviai naudoti žmonių pinigus.

Šiemet sėkmingiausi šalies pirkimų lyderiai buvo renkami trečiąkart. Kartu su KAP į geriausiųjų sąrašą pateko dar 12 bendrovių, suskirstytų į kelias kategorijas: sumaniausių, inovatyviausių, darniausių, geriausios valdysenos.

„Sveikinu savo kolegas, bendradarbius, sulaukus įvertinimo už inovacijas. Nors mūsų bendrovėje viešųjų pirkimų padalinys žengia tik pirmuosius žingsnius, džiugu, kad mūsų idėjos buvo pastebėtos ir įvertintos ekspertų“,  - džiaugėsi Vaidas Ramanauskas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius.

UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ yra didžiausia Vakarų Lietuvoje keleivinio transporto bendrovė, teikianti autobusų stoties, siuntų gabenimo, gatvių valymo, autobusų serviso, miesto apšvietimo, šviesoforų įrengimo, transporto ir turto nuomos bei kitas paslaugas. Visų bendrovės akcijų valdytojas - Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Ikona, uždaryti