Ketinate vežtis paspirtuką autobusu? KKT primena taisykles

Ketinate vežtis paspirtuką autobusu? KKT primena taisykles
AA

Klaipėdoje prasidėjus vasaros sezonui, žmonės dažniau naudojasi paspirtukais, taip pat norima su jais keliauti ir miesto viešuoju transportu. Tačiau Klaipėdos keleivinis transportas primena apie miesto viešajame transporte galiojančias paspirtukų tranportavimo taisykles. Todėl prieš lipdami į autobusą privalote įsitikinti, ar nepažeidžiate taisyklių.

Paspirtukais vadinamos įvairaus dydžio dviratės transporto priemonės, nuo mažučio mechaninio vaikiško iki galingo elektrinio, tad netikslinant, apie kokią kalbama, gali įsivelti nepageidaujamos painiavos. KKT pateikia pavyzdžius: nuo absoliučiai nepriimtinų iki galimo vežti autobusu – jeigu tenkinamos ir kitos būtinosios sąlygos.

paspirtukas autobuse

Susisiekimo ministro įsakymu patvirtintose Keleivių ir bagažo vežimo taisyklėse nustatyta, kad paspirtuką galima vežtis tik tais atvejais, kai jis atitinka visus šiuos rankiniam bagažui keliamus reikalavimus:

  1. Paspirtuko matmenys turi būti ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm;
  2. Paspirtukas turi būti  švarus;
  3. Vežamas daiktas neturi smailių, pjaunančių ar galinčių sutepti autobuso apmušalus ar keleivių drabužius detalių.

Autobuso vairuotojui suteikta teisė priimti sprendimą, ar paspirtukas atitinka šiuos reikalavimus.

Todėl VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ rekomenduoja, jei jau yra neišvengiama būtinybė vežtis papildomą mobilumo priemonę (pvz. paspirtuką),  ji turėtų būti įpakuota į specialų dėklą ar turi būti kitaip izoliuotos nešvarios, smailios, galinčios sužeisti, įpjauti dalys.

Kartais diskutuojant paspirtukai lyginami su kūdikių ar neįgaliųjų vežimėliais, reikalaujant tokių pat vežimo teisių. Bet mes tokį emocinį argumentą laikome nekorektišku. Kūdikių ar neįgaliųjų vežimėlių naudotojai dažnai neturi alternatyvos viešajam transportui. Tuo tarpu paspirtukas, pirmiausia – galingas elektrinis – yra skirtas ne būti vežamas, o kad juo pačiu būtų važiuojama. Ir kitų keleivių patirtys yra skirtingos: nesulaukiame nusiskundimų dėl bendrakeleivių su vežimėliais. To, deja, negalėtume pasakyti apie paspirtukininkus.

Reklama Ikona, uždaryti