Grįžti į naujienas

Įvedus „socialinių burbulų“ narių keliones po Lietuvą be ribojimų – policijos žinia

#Eismas
Įvedus „socialinių burbulų“ narių keliones po Lietuvą be ribojimų – policijos žinia
Data
2021-01-21
Autorius
Lrytas.lt Indrė Naureckaitė
Kategorija
Eismas
Žymos
KLAIPĖDOS POLICININKAI
Dalintis
Facebook | El.paštu

Nuo ketvirtadienio įteisinus vadinamuosius „socialinius burbulus“ – galimybę susitikti dviem namų ūkiams, net jei šios šeimos gyvena skirtingose savivaldybėse, Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis teigė, kad judėjimo ribojimas dėl šio sprendimo nesikeis – pareigūnai ir toliau reikalaus įrodyti kelionės tikslą.

 

Tiesa, įrodyti, kad važiuojama aplankyti vienišų artimųjų gali būti sudėtinga, kadangi šiuo atveju nėra numatyta jokių kelionės tikslą įrodančių dokumentų.

„Nebus kažkokių (reikalingų – aut. past.) dokumentų įvardijimo. Žmogus turės įrodyti, kad važiuoja pas kitą burbulą“, – naujienų portalui lrytas.lt teigė R.Matonis.

Anot jo, kelionės tikslas turės būti įrodomas „visais įmanomais būdais“.

 

„Kaip norės, taip tegul įrodinėja. Mes tikimės, kad žmonės bus sąmoningi ir nemeluos. Jei pamatysime ar išsiaiškinsime, kad meluoja, taikysime poveikio priemones“, – kalbėjo policijos atstovas.

Ministrų kabinetas trečiadienį sutarė dėl siūlymo nuo sausio 21 dienos įteisinti vadinamuosius „socialinius burbulus“, sudarant galimybę bendrauti dviem šeimoms ar namų ūkiams, kai juos sudaro ne daugiau nei vienas asmuo arba jei šeimoje yra neįgalus nepilnametis ar priežiūros dėl neįgalumo reikalaujantis suaugęs asmuo.

„Atsižvelgiant į tai, kad karantino metu yra daug vienišų, neįgalių asmenų, kurie patiria didesnį stresą, pagal ekspertų patarimus, siekiama suteikti emocinę ir praktinę pagalbą tokiems asmenims.

Yra siūloma leisti dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių artimus kontaktus, jeigu viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo ar jo nepilnamečiai vaikai, įvaikiai, globotiniai arba nuolatinės priežiūros reikalaujantys asmenys“, – dar prieš priimant sprendimą jį pristatė ministras A.Dulkys. 

Siekiant sumažinti galimas užsikrėtimo COVID-19 infekcija rizikas, tokiems artimus kontaktus turintiems šeimų ar namų ūkio nariams draudžiama turėti artimus kontaktus su kitais asmenimis.

COVID-19 pandemijos valdymo ekspertų grupės narys, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas naujienų portalui lrytas.lt pristatė palaikymo burbulų esmę ir būsimus scenarijus.

Plačiau skaitykite čia.