Gatvių valytojai dirba po 20 valandų per parą

Gatvių valytojai dirba po 20 valandų per parą
AA

Nuo ketvirtadienio Klaipėdą užklupęs gausus sniegas ir šaltis uostamiesčio gatves sukaustė ledo luitais, kuriuos ištirpdyti nepadeda nei šimtai tonų išbarstytos druskos, nei gatvių valymas be sustojimo. Pirmadienį į pasitarimą uostamiesčio gatvių valytojus sukvietęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas prašė kelininkų imtis visų įmanomų priemonių, kad situacija būtų gerinama kuo sparčiau ir tuo pačiu ragino klaipėdiečius kiek įmanoma apriboti keliones savo transportu, važiuoti lėčiau, o miesto gatvėse ir kiemuose būti itin atsargiems.

„Ne tik Klaipėdoje,  bet visame pajūrio regione esame pakliuvę į ledo spąstus, todėl reikia kantriai ištverti šį nemalonų gamtos siurprizą. Kontroliuojame kiekvieną gatvių valytojų žingsnį, reikalausime jų atsakomybės. Bet puikiai suprantame, kad nei baudos, nei pagrūmojimai sankcijomis sniego kritimo iš dangaus nesustabdys. Vienintelis būdas – prisitaikyti prie  situacijos ir bendromis pastangomis įveikti snygio sukeltus nepatogumus. Kviečiu būti atsargiems, vengti nereikalingų kelionių, kooperuotis keliems į vieną automobilį vykstant į miestą, darželį, mokyklą, darbą“, - sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Savivaldybės administracija kreipsis į daugiabučių namų administratorius, bendrijų pirmininkus, kad jie šią savaitę stropiau ir dažniau valytų teritorijas, nes daugumos miesto kiemų ir šaligatvių priežiūra yra jų pareiga. O dėl nenuvalytų įvažiavimų į kiemus gali sutrikti atliekų surinkimas, neįvažiuoja pagalbos tarnybų automobiliai.

Pasak dvidešimt metų Klaipėdos miesto gatves valančios įmonės „Vakarų švara“ direktoriaus patarėjo Virgilijaus Šidlausko, tokios ekstremalios gamtinės sąlygos, kokios užklupo pajūrį praėjusios savaitės pabaigoje, pasitaiko itin retai.

„Stichija Lietuvoje prasidėjo nuo Klaipėdos, ir, pagal sinoptikų prognozes, panašu, kad čia tęsis dar visą savaitę. Ketvirtadienį per pusdienį iškrito iki 30 centimetrų storio sniego ir tuo pat metu oro temperatūra krito iki – 10 laipsnių. Šlapias sniegas iškart ant kelio dangų suformavo ledo sluoksnį“, - aiškino V. Šidlauskas.

Centrinę ir šiaurinę Klaipėdos dalį valančios bendrovės „Klaipėdos autobusų parkas“ generalinis direktorius Vaidas  Ramanauskas patvirtino, kad visą praėjusią savaitę gatvės buvo barstomos druska, o prasidėjus snygiui nuo ketvirtadienio įprasta druskos norma 15 gramų kvadratiniam metrui padidinta iki 50 gramų. Nuo penktadienio prie sankryžų ir įkalnėse buvo barstoma gausiau ir dažniau, tačiau vietomis susidariusio iki 5 cm ledo sluoksnio ištirpinti nepavyksta.

„Mūsų technika dirba po 20 valandų per parą. Barstome druską, druskos ir smėlio mišinį, pilame druskos tirpalą. Problema ta, kad savaitgalį laikėsi žema temperatūra ir, nepaisant visų mūsų pastangų, susiformavęs ledas neištirpo. Yra pasvarstymų, kad gal nekokybiška mūsų nusipirkta druska, bet ją ne pirmus metus naudoja daugelis Lietuvos miestų. Manyčiau, kad pagrindinis situacijos faktorius yra nepalankios oro sąlygos“, - aiškino V. Ramanauskas.

Ši savaitė pranašaujama ne tokia šalta kaip praėjusi. Pasak kelininkų, lauko temperatūrai esant arti nulio druskos poveikis daug efektyvesnis. Bet ne viskas priklausys nuo kelininkų. Jei gamta vėl pažers sniego, druska neatliks savo darbo, nes ji tik tirpdo sniegą, bet neardo po juo esančio ledo. Visgi, kelininkai patikino, kad ir šią savaitę Klaipėdos gatvėse dirbs maksimaliu intensyvumu.

Žemiau skelbiami rangovų kontaktai, kuriais galima kreiptis dėl Klaipėdos miesto gatvių valymo.

Pietinės miesto dalies šaligatvių valymas - UAB „Klaipėdos želdiniai“:+370 616 15194, +370 616 15215, gediminas@klaipedoszeldiniai.lt

Šiaurinės miesto dalies šaligatvių valymas - UAB „Ecoservice“: +370 61546422 ,+370 68462640, Giedrius.Mikutis@ecoservice.lt

Pietinės miesto dalies gatvių valymas - UAB „Vakarų švara“: +370 6 5792966, vakarusvara@gmail.com;

Centrinės ir šiaurinės gatvių valymas - UAB „Klaipėdos autobusų parkas“: +370 615 14902, gatviuvalymas@klap.lt .

Ikona, uždaryti